Verslas

Vilniuje – pirmoji „ES+U“ konferencija apie ES investicijas, subursianti verslo, politikos ir viešojo sektoriaus atstovus

Lapkričio 28 d. Vilniuje įvyks pirmoji tarptautinė konferencija, kurioje trijų Baltijos šalių finansų ministrai, patyrę tarptautiniai profesionalai ir Europos Komisijos ekspertai diskutuos apie Europos Sąjungos (ES) investicijas Lietuvoje, Sanglaudos politikos ateitį ir apžvelgs ateities tendencijas bei pristatys investicijų naudą žmonėms, verslui, viešajam sektoriui.

„Europos Sąjungos investicijos išlieka vienu svarbiausių instrumentų, todėl kiekvieną eurą privalome investuoti apgalvotai ir tikslingai. Lietuva iki šiol yra tarp lyderiaujančių valstybių, efektyviai investuojanti Sanglaudos politikos lėšas, todėl neketiname tempo lėtinti ir ateityje. Įvertindami skirtingų šalių patirtis su Latvijos ir Estijos finansų ministrais ieškosime būdų, kaip dar efektyviau prisidėti prie Baltijos šalių augimo“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pagrindinis dėmesys – ateities perspektyvai

Pastarieji metai buvo dosnūs iššūkiais, kurie reikalavo reaktyvių sprendimų visose srityse. Todėl natūralu, kad šių metų „ES+U“ konferencijos vienijanti tema yra imunitetas. Tikimasi, kad tiek verslo, tiek viešasis sektoriai pasinaudos galimybe atidžiau pažvelgti į ypač dinamiškos rinkos pokyčius, ateities perspektyvas ir paversti iššūkius galimybėmis.

„Gyvename nepastovumo laikais, kurie keičia nusistovėjusias nuostatas, praktikas ir tvarkas. Naujos situacijos reikalauja naujo požiūrio. Todėl kalbėti apie ateityje laukiančius pokyčius ir pradėti jiems ruoštis svarbu kaip niekad. Tikimės, kad renginys dalyviams suteiks vertingų žinių, kurios leis ateityje efektyviau pasinaudoti ES investicijų galimybėmis ir pasiruošti rinkos pokyčiams“, – teigia CPVA vadovė Lidija Kašubienė.

Įžvalgomis apie ateities tendencijas ir scenarijus technologijų, darbo rinkos ir kitose srityse dalinsis visoje Europoje ir už jos ribų žinomi futuristai bei savo srities profesionalai. Puikiai pažįstami Lietuvos ir užsienio visuomenės veikėjai papasakos apie inovacijas versle ir viešajame sektoriuje. Konferencijoje taip pat dalyvaus ir apie ateities iššūkius diskutuos Europos Komisijos atstovai, Baltijos šalių finansų ministrai ir kiti politikai.

Tarp pranešėjų sutiksime Ameliją Kallman, kuri buvo išrinkta „Top 25 moterimi Metavisatoje“, Saher Sidhom – inovacijų ekosistemų kūrėją, Zane Čulkstēna, kuri pasidalins įžvalgomis apie amžėjimą.

Laukia apdovanojimų ceremonija „Europos burės 2023“

Konferenciją vainikuos ES investicijų geriausių projektų Lietuvoje apdovanojimai „Europos burės 2023“. Jubiliejinis, 15-ąjį kartą vykstantis konkursas sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – 132 projektai dalyvauja septyniose skirtingose kategorijose. Pačiomis populiariausiomis šiemet tapo nominacijos, skirtos investicijoms į darnios aplinkos kūrimą ir už investicijas į žmogų.

Šiuo metu pateiktos paraiškos yra tikrinamos komisijos, o lapkričio pabaigoje konferencijos „ES+U“ metu bus apdovanoti didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei kuriantys ES fondų lėšomis finansuojami projektai.

Konferenciją organizuoja VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), kartu su VšĮ Inovacijų agentūra ir LR Finansų ministerija. Renginį bendrai finansuoja Europos Sąjunga. Renginys – nemokamas, tačiau dėl riboto vietų skaičiaus, registracija yra būtina. Registruotis kviečiame čia.

Pranešimą paskelbė: Irmina Šalčiūtė-Ričkienė, VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra

Parašykite komentarą