Sportas

Vilniuje įsikūrusi tarptautinė futbolo komanda prognozuoja, jog FIFA taurė keliaus į Prancūziją

2018 metų FIFA pasaulio futbolo čempionatas pateikė įvairiausių staigmenų, kurių nenumatė nei futbolo ekspertai, nei rezultatus spėlioję gyvūnai ar dirbtinio intelekto sistemos. Čempionus bando numatyti ir Vilniuje esančio „Western Union“ padalinio futbolo komanda, kurioje žaidžia net 10-ies tautybių atstovai.

Išskirtinė komanda

Legionierius komandos sudėtyje šiuo metu ne naujiena, bet žaidimas komandoje, kurioje yra 10 skirtingų tautybių žaidėjų, gali tapti iššūkiu. Visgi tokia komanda egzistuoja – tai didžiausią savo padalinį Lietuvoje įkūrusios tarptautinės mokėjimo paslaugų bendrovės „Western Union“ futbolo klubas.

„Futbolas yra turbūt pati populiariausia sporto šaka pasaulyje. „Western Union“ Lietuvos padalinyje dirba beveik 2000 daugiau nei 50-ies tautybių darbuotojų, tad nenuostabu, kad šiuo metu komandoje yra žaidėjų iš įvairiausių šalių: Lietuvos, Prancūzijos, Belgijos, Anglijos, Slovakijos, Italijos, Ispanijos ir kt.“ – komentuoja komandos kapitonas Aurimas Andrulis.

„Western Union“ futbolo klubas susikūrė tais pačiais metais kaip ir įmonė – prieš 8 metus. Iš pradžių komandoje žaidė standartinis futbolininkų skaičius – 11 prieš 11, o vėliau komanda perėjo į mažesnes lygas, kuriose žaidžia 7 prieš 7 ar 5 prieš 5.

Komandos kapitonas džiaugiasi, kad nepaisant tokios tautybių gausos, komanda yra vieninga tiek žaisdama, tiek žaidėjai nesipyksta žiūrėdami šių metų čempionato varžybas.

„Pas mus be pykčių varžybas gali aptarinėti anglas su prancūzu, nors jų nuomonės apie komandas tikrai nėra vienodos. Manau, kad futbolas Lietuvoje dirbantiems ir gyvenantiems užsieniečiams yra ne tik laisvalaikio leidimo būdas, bet ir galimybė susirasti draugų bei integruotis. Man pačiam ši komanda leido susipažinti su išties šauniais žmonėmis“, – teigia A. Andrulis.

Futbolas suvienija

Dabartinį komandos trenerį slovaką Tomą Lencsesą į Lietuvą atvedė širdies reikalai – Prahoje sutikęs savo dabartinę draugę lietuvę, jis nusprendė su ja čia persikelti. T. Lencsesas visą laiką dirbo tarptautinėse kompanijose, tad atvykus į Lietuvą, „Western Union“ jam pasirodė puiki įmonė savo tarptautinei karjerai tęsti. Kartu nudžiugo sužinojęs, kad įmonėje veikia ir futbolo klubas, nes anksčiau žaidė tiek Slovakijos, tiek Čekijos, kurioje gyveno septynerius metus, lygose.

„Kadangi turiu daugiausia patirties, stengiuosi dalytis ja su kitais komandos nariais. Komandoje labai gera atmosfera. Vienybė futbolo komandoje turi įtakos ir vienybei darbe – bendradarbiai vieni kitus supranta ir palaiko. Tai taip pat puiki proga geriau pažinti bendradarbius: kartu ne tik žaidžiame – kartais išeiname į miestą pažiūrėti varžybų, o tai sukuria bendrumo jausmą“, – pasakoja T. Lencsesas.

Paklaustas, kaip jam apskritai patinka gyventi Lietuvoje, T. Lencesas negaili komplimentų: „Man labai patinka gyventi Vilniuje. Miestas gyvas, jame daug renginių. Darbas man taip pat teikia džiaugsmo, vadovauju 70 žmonių komandai, jaučiu, kaip tobulėju. Vienintelis dalykas, kuris kliūva, tai klimatas, nors šia vasara skųstis negalime.“

Kol kas pranašystės pildosi

Nors komandos nariai dažniausiai serga už savo valstybes, visgi nuo pat pradžių totalizatoriuje daugiausia balsų sulaukė Prancūzija.

„Šiuo metu favoritai yra prancūzai. Iš dalies dėl to, kad komandos vadovas – prancūzas (juokiasi). Aš ir pats sergu už prancūzus, nes manau, kad tai jauna ir perspektyvi komanda. O pusfinalyje tarp Kroatijos ir Anglijos balsai pasiskirsto nevienodai. Daug bendradarbių palaiko anglus, aš norėčiau kroatų pergalės, nes man labiau patinka jų aktyvus kontratakuojantis žaidimo stilius“, – komandos prognozėmis dalijasi A. Andrulis.

Pranešimą paskelbė: Raminta Nagelytė, Agentūra 1323 (UAB Trylika-dvidešimt trys)

Parašykite komentarą