Kelionės

Vilniuje baigtas statyti ir užsakovui perduotas viešbutis „ibis“

Vilniuje kompanija MERKO baigė statyti ir už 8,7 mln. eurų pardavė klientui – UAB „Hekon“, priklausančiai įmonei „Orbis S.A.“, viešbutį „ibis“. Naujasis viešbutis iškilo Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių sankirtoje buvusiame apleistame plote. Šalia jo baigiami statyti ir modernūs, šiuolaikiški gyvenamieji namai bei komercijos patalpos – tai kompanijos MERKO projektas „Rinktinės Urban“.

„Kaip ir buvo sutarta, visus darbus baigėme laiku – birželio 30 d. Užsakovas –„Orbis Hotel Group“ – neturėjo jokių pastabų mūsų darbams, kurie apėmė ir viešbučio projektavimą, ir statybą, ir dokumentacijos tvarkymą. Pastato kokybė atitiko aukštus „AccorHotels“ viešbučių standartus – tai patvirtina techninio priėmimo protokolai“, – sakė Saulius Putrimas, UAB Merko statyba generalinis direktorius.

Pasak pašnekovo, tai liudija, kad Merko statyba darbo kokybė atitinka tarptautiniams viešbučių ženklams keliamus reikalavimus. Beje, statydama šį viešbutį Merko statyba iš pradžių turėjo jį suprojektuoti pagal „AccorHotels“ viešbučių reikalavimus, gauti visus reikiamus leidimus.

Viešbutis „ibis“ atitiks tarptautinį tvariųjų pastatų standartą BREEAM (angl. Building Research Establishment Environmental Assessment Method) „New Construction“ pirminiu sertifikatu, lygis „Good“. Tokio pat lygio galutinis BREEAM sertifikatas už įdiegtą standartą statybos metu bus įteiktas artimiausiu metu. Baltijos šalyse tai pirmasis viešbutis, suprojektuotas ir pastatytas pagal pasaulyje aukščiausią tvariųjų pastatų standartą BREEAM.

Siekiant šio standarto, statybos metu daug dėmesio skirta saugiai ir sveikai darbo aplinkai, buvo atlikti personalo mokymai apie saugos darbų procedūras, neigiamo poveikio aplinkai mažinimo procesus. Įgyvendintos visos priemonės, užtikrinančios grunto, vandens ir oro taršos mažinimą, buvo stebėtas ir kontroliuotas elektros energijos, kuro ir vandens suvartojimas statybų metu. Statybinės atliekos buvo rūšiuojamos tiek statybos aikštelėje, tiek atliekų perdirbėjų teritorijoje, buvo fiksuojami perdirbamų atliekų kiekiai ir siekiama kuo didesnius atliekų srautus perdirbti, kad jie nepatektų į sąvartynus. Įgyvendintos visos ekologo rekomendacijos, kad tinkamai būtų apsaugoti statybos teritorijoje ir šalia augantys medžiai.

Statydama šį viešbutį UAB Merko statyba naudojo pastato informacinį modeliavimą BIM (angl. Building Information Management) ne tik projektavimo, bet ir statybos darbams. Taikant šią technologiją visi darbai vyko sklandžiai, nenuklystant nuo grafiko.

Visos viešbučio statybai naudotos medžiagos yra šiuolaikinės ir ilgaamžės, pritaikytos dideliems žmonių srautams.

„Statant šį objektą labai padėjo ir UAB Merko statyba, ir mūsų kolegų iš AS Merko Ehitus grupės patirtis. Lietuvoje jau esame pastatę viešbučius „Novotel Vilnius Centre“, „Radisson Blu Hotel Lietuva“, dabar statomas viešbutis „Neringa“. Pagrindiniai mūsų užsakovai – tarptautiniai viešbučių tinklai, tad statydami jiems turime laikytis ne tik lietuviškų, bet ir tarptautinių statybos standartų“, – kalbėjo S. Putrimas.

„ibis“ bus  pirmasis Lietuvoje ekonominės klasės viešbutis, į kurį investuoja „Orbis Hotel Group“, grupės „AccorHotels“ partneriai.  Viešbutyje įrengti 164 kambariai, taip pat restoranas, baras ir konferencijų salės. Jį  planuojama atidaryti šį rudenį.

Šalia viešbučio baigiamame statyti UAB Merko statyba gyvenamųjų namų komplekse „Rinktinės Urban“  bus įrengta 300 butų,  pirmuose aukštuose esančiose patalpose įsikurs įvairias paslaugas teikiantis verslas. Komplekso pirmojo etapo statybos darbus numatoma baigti šių metų rudenį.

Nuotraukose: naujasis viešbutis „ibis“.

 

Apie MERKO grupę

AS Merko Ehitus  – didžiausia listinguojama statybos įmonė Baltijos šalyse.  Nuo 1997 m. AS Merko Ehitus akcijos kotiruojamos Nasdaq OMX Baltijos  vertybinių popierių biržoje. Įmonės konsoliduota 2017 m. apyvarta – 317 mln. eurų, grynasis pelnas 14,7 mln. eurų, grupėje dirbo 757 darbuotojai.

Lietuvoje AS Merko Ehitus veiklą vykdo per dukterinę įmonę UAB Merko statyba.

Per dvidešimt veiklos Lietuvoje metų  UAB Merko statyba įgyvendino didelius statybos projektus, tarp jų – prekybos centrai „Panorama”, „Saulės miestas”, „Mandarinas”, viešbučiai „Radisson Blu Hotel Lietuva”, „Novotel”, „ibis“,  administraciniai pastatai „Narbuto 5“, „L3”, „Baltic Data Center”, „Northway” medicinos centras, Vilniaus Balsių mokykla ir Tarptautinė Amerikos mokykla Vilniuje,  pramoniniai objektai: NORDBALT  elektros jungties keitiklių pastotė Klaipėdoje, vėjo jėgainės, Vilniaus ir Kauno intermodaliniai terminalai, gamyklos bei gyvenamųjų namų kompleksai: „Kražių namai“, „Fizikų namai“, „Bajorų dominija“, „Krokuvos 73“ ir kt.

Daugiau informacijos:

Vaida Samuolytė, strateginės komunikacijos ekspertė                                            

Tel. +370 682 43660; e.p. vaida.samuolyte@gmail.com

Pranešimą paskelbė: Laura Garšvienė, UAB „Merko statyba”

Parašykite komentarą