Studijos

Vilniaus universitetas išlieka Lietuvos aukštųjų mokyklų lyderis

Vilniaus universitetas (VU) šiandien aštuntą kartą iš eilės paskelbtas geriausia Lietuvos aukštąja mokykla. Šiemet žurnalo „Reitingai“ tradiciškai sudaromame švietimo ir aukštojo mokslo institucijų reitinge VU surinko 74,43 taško iš 100 galimų (pernai 64,09). VU lyderiauja trijose iš penkių vertintų sričių: mokslo pasiekimų, alumnų kuriamos pridėtinės vertės ir darbdavių vertinimo bei studijų ir studentų.

Žymus VU atotrūkis nuo kitų šalies aukštųjų mokyklų yra moksliškumo srityje, kurioje universitetas išsiskiria gausiausiomis gamtos, humanitarinių ir socialinių mokslų publikacijomis.

Šių metų reitinge kaip ir pernai VU buvo geriausiai įvertintas darbdavių. Jų apklausa parodė, kad per 80 proc. darbdavių teigiamai vertina VU studentų paruošimą darbo rinkai, absolventų žinias ir gebėjimus. Todėl būtent VU alumnai yra vieni geidžiamiausių darbuotojų darbo rinkoje, o jų gaunamas vidutinis metinis atlyginimas yra vienas didžiausių.

VU išsiskiria iš kitų aukštųjų mokyklų ir studijų kokybe bei studentų skaičiumi. Jau daugelį metų VU renkasi daugiausia gabiausių Lietuvos moksleivių. Be to, jis gali pasigirti didžiausiu doktorantūros studijų krypčių ir vietų, taip pat didžiausiu užsienio kalba dėstomų akredituotų studijų programų skaičiumi.

Šiais metais Lietuvos aukštųjų mokyklų reitinge universitetai buvo vertinti pagal 38 parametrus (neliko itin svarbaus parametro – studentų nuomonės tyrimo), kurie suskirstyti į 5 stambius kriterijus: mokslo ir aukščiausius akademinio personalo pasiekimus, alumnų kuriamą pridėtinę vertę ir darbdavių vertinimą, studentų skaičių ir studijų kokybę, esamą ir ateities akademinį personalą, konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

Parašykite komentarą