Laisvalaikis

Vilniaus šviesų festivalis skelbia 27 instaliacijų žemėlapį

Šį savaitgalį tris vakarus gimtadienį švęsiantis Vilnius kviečia į pirmąjį miesto šviesų festivalį – jo žemėlapyje net 27 traukos taškai, kuriuos sukūrė menininkai iš 8 pasaulio šalių. Visos šviesos, meno ir garso instaliacijos skirtingos ir bus išsidėstę daugelio pamėgtame didžiajame pasivaikščiojimo po Senamiestį rate bei pačiame miesto centre. Kad būtų lengviau orientuotis ir išvysti visus šviesos taškus, organizatoriai siūlo pasinaudoti festivalio žemėlapiu. Organizatoriai siūlo įveikti 3,7 km maršrutą ir taip nepraleisti nė vienos instaliacijos.

Pasivaikščiojimą kviečiama pradėti nuo Vinco Kudirkos aikštės miesto centre. Čia bus net keletas šviesos instaliacijų, kurios stebins ne tik spalvomis, bet ir naujai atgimsiančiais visiems žinomais V. Kudirkos muzikos kūriniais. Katedros aikštėje festivalio lankytojų lauks „Šių laikų Gediminas “, o Sereikiškių parke ir Bernardinų sode sutemus dėsis magiški dalykai – medžiai pasakos, ką prisimena, išvysite virvelių mišką ir net šiltnamio efekto padarinius.

Prie Bernardinų sodo organizatoriai pakvies stabtelėti ir savo emocijomis nuspalvinti Trijų Kryžių paminklą. Prie Vilniaus dailės akademijos (VDA) švies „Fluxus tiltas“, žadantis perkelti ne vien į kitą krantą, bet ir į kitą emocinę erdvę. Kitoje pusėje, VDA naujuosiuose rūmuose, visų lauks koegzistencijos erdvė.

Naujai nušvis ir Šv. Onos ir Švč. Mergelės Ramintojos bažnyčių bokštai bei Skaisčiausiosios Dievo motinos cerkvė.

Rotušės aikštėje lankytojai atsidurs didžiuliame lazerių miške. Rotušės langai nušvis įvairiomis besimainančiomis spalvomis – jie atspindės mieste vaikštančių praeivių nuotaikas realiu laiku. „Vilniaus nuotaika“ matuojama skirtinguose sostinės taškuose esančiais sensoriais, kurie užfiksuos stipriausias praeivių emocijas, būsenas, laimės išraišką.

Pasivaikščiojimas Vokiečių gatve leis pasijusti egzotiniuose kraštuose, o ant S. Neries gimnazijos fasado šoks didžiausio magnetofono šviesos. Greta mokyklos plasnos stebuklingas skraidantis kilimas iš pasakos „Tūkstantis ir viena naktis“. Netoliese įsikūrusiame „Iliuzijų muziejuje“ lauks šviesos šaltinių spalvų maišyklė.

Šv. Kotrynos bažnyčioje stebins įspūdingas magiškas rezonatorius, o Vilniaus gatvėje Radvilų rūmų muziejaus pastato sieną savo judesiais galės marginti kiekvienas festivalio lankytojas. Vilniaus ir Islandijos gatvių kampe iškils ir didžiausia Vilniaus šviesų festivalio instaliacija – 18 metų aukščio „Bokštas“.

Mėgstantiems romantiką patiks pasivaikščiojimas Neries pakrante, kur šalia „Green Hall“ pastato lauks daugybė žiedų su juose pasislėpusiomis šviečiančiomis sūpynėmis.

Sausio 25- 27 d., nuo 18 iki 23 val. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia atvykti į 696-ąjį gimtadienį švenčiantį Vilnių ir mėgautis šviesų žaismu.

Informacija apie Vilniaus šviesų festivalį bus skelbiama Facebook renginyje bei svetainėje www.lightfestival.lt

Pranešimą paskelbė: Sonata Sliekaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą