Nekilnojamas Turtas

Vilniaus savivaldybei už inicijuotą „Paupio“ projektą – ekspertų apdovanojimas

Lietuvos architektų sąjungos tradiciškai surengtuose šiuolaikinės architektūros apdovanojimuose „Žvilgsnis į save“ išskirtinio komisijos dėmesio sulaukė Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotas ir kartu su bendrove „Darnu Group“ išplėtotas „Paupio“ kvartalo Užupyje projektas. Išdalijusi „1/5 metro“ statulėles penkiems laureatams, vientiso urbanistinio kvartalo „Paupys“ kūrėjams tarptautinė komisija skyrė garbės diplomą.

„Komisija atkreipė dėmesį į kelis „Žvilgsnio į save“ konkursui pateiktus „Paupyje“ realizuotus projektus ir susidomėjo, kur jie yra. Man labai malonu, kad savivaldybės iniciatyva konvertuoti seną pramoninį rajoną jiems pasirodė įdomi ir sektina, mūsų didelės komandos darbas, kuris prasidėjo net ne nuo architektūrinių ambicijų, o nuo istorinės ir gamtinių sąlygų analizės, teritorijos naratyvo paieškų, konsultacijų su bendruomene, optimalios urbanistinės tipologijos paieškų, kruopštaus itin užterštos teritorijos valymo, buvo įvertintas tarptautinės ekspertų komisijos. Man asmeniškai tai yra vienas didžiausią pasididžiavimą keliančių darbų ir tikiuosi, kad toks darnią plėtrą užtikrinantis planavimas taps nuolatine praktika, kuriant ne tik savivaldybės, bet ir verslo inicijuotus projektus, – sakė vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis. – Esu tikras, kad šis projektas tinkamai reprezentuos mūsų laikmetį įvarialypiame miesto architektūriniame veide, atspindės mūsų supratimą apie kokybišką architektūrą bei miestietiško gyvenimo būdo privalumus.“

Pasak Lietuvos architektų sąjungos pirmininkės Rūtos Leitanaitės, komisijai padarė įspūdį, kaip nuosekliai ir atkakliai – net 12 metų – miestas ir investuotojai vystė drąsų, inovatyvų Lietuvoje projektą.

„Žiuri vertinimu, bendra urbanistinė strategija Paupyje užprogramavo visumą, kuri miestui sukuria daug daugiau pridėtinės vertės, gyvybės, nei tai galėtų padaryti atskiros jos dalys – tik gražūs pastatai ar tik patrauklios viešosios erdvės. Projektas yra pavyzdys, kaip galėtų ir turėtų būti planuojamos ir kitos miesto dalys“, – sakė R. Leitanaitės.

Penki šiųmečių „1/5 metro“ statulėlių savininkai – Vilkaviškio autobusų stoties autoriai (Gintaras Balčytis), Laisvės alėjos rekonstrukcijos projekto autoriai (Šarūno Kiaunės projektavimo studija), pastato ALIA rekonstrukcijos autoriai („Nebrau“, Laurynas Avyžius, Andrius Kalinauskas), Vainių rūmų konversijos „Senatorių pasažo“ autorių komanda (G. T. Gylytė, J. Jauniškytė, D. Skrupskelienė, S. Daugėlienė, A. Baldišiūtė, P. Paskačimas, M. Grabauskaitė, V. Babij, I. Uogintas, K. Čiplytė), Nidos prieplaukos rekonstrukcijos autoriai (G. Vieversys, A. Šablevičius, E. Buikaitė).
Tarptautinė komisija (Xanderis Vermeulenas Windsantas iš Nyderlandų, Māra Ābele iš Latvijos ir Kalle Komissarovas iš Estijos) savo iniciatyva garbės diplomą skyrė ir daugiametės iniciatyvos „Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ kūrėjams.

Nuotr. iš apdovanojimų – Petro Armalio

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą