Verslas

„Vilniaus paukštyno“ paukštidėse atliktas auditas

„Vilniaus paukštynas“ sėkmingai resertifikuotas pagal ISO 22000 standartą. Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiose įmonės paukštidėse atliktas nepriklausomas auditas pagal standarto reikalavimus, kurio metu buvo vertintas mėsinių viščiukų auginimas, gyvūnų gerovės reikalavimų įgyvendinimas bei paukščių sveikatingumo valdymo ir kontrolės sistema. Sėkmingai atliktas auditas patvirtina, kad įmonė atitinka aukščiausius standarto reikalavimus ir užtikrina gaminamos produkcijos kokybę ir saugą gamybos grandinės „nuo lauko iki stalo“ pradžioje.

„Gyvūnų gerovės užtikrinimas, auginimo sąlygų gerinimas yra tarp svarbiausių mūsų veiklos krypčių. Todėl reguliariai atnaujiname paukštides bei diegiame modernias auginimo technologijas. Pernai atnaujinome 18-ka paukštidžių, šiuos metus planuojame užbaigti su 25-omis atnaujintomis paukštidėmis, investicijos į tai šiemet sieks beveik 2 mln. eurų. Nuo auginimo priklauso galutinio produkto kokybė, todėl mūsų planuose – ne tik toliau tęsti paukštidžių atnaujinimo darbus, bet ir diegti aukščiausius pasaulyje gyvūnų gerovės standartus atitinkančius sprendimus“, – sako  „KG Group“ Paukštininkystės verslo, valdančio Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynus, vykdomasis direktorius Darius Gudačiauskas.

AB „Vilniaus paukštynas“ Kokybės kontrolės tarnybos vadovė Skirmantė Sokolovskienė pažymi, kad ISO 22000 standartas, kuris įmonėje įdiegtas 2008 metais, apima visą auginimo grandinę, todėl kasmet auditas atliekamas skirtingose šios srities grandyse. „Kadangi valdome gamybos grandinę „nuo lauko iki stalo“, esame audituojami ir tėvinių pulkų auginimo, ir kiaušinių inkubavimo, ir produktų gamybos bei logistikos srityse. Šiemet atliktas mėsinių viščiukų auginimo proceso auditas“, – sako S. Sokolovskienė.

Kaip ji pasakoja, audito metu vertinta paukščių sveikatingumo valdymo ir kontrolės sistema, gyvūnų gerovės reikalavimų įgyvendinimas, auginimo proceso priežiūra ir kontrolė apimanti procesus nuo pastatų paruošimo iki mėsinio viščiuko užauginimo. Taip pat didelis dėmesys skiriamas auginamų paukščių gyvūnų gerovės reikalavimų įgyvendinimui. „Kasdien dirbame vardan to, kad pirkėjus pasiektų saugūs vartoti aukščiausios kokybės produktai. Džiaugiamės, kad atliktas auditas patvirtino, jog „Vilniaus paukštynas“ atitinka ISO 22000 standarto reikalavimus ir užtikrina gaminamos produkcijos kokybę ir saugą „nuo lauko iki stalo“, – sako „Vilniaus paukštyno“ Kokybės kontrolės tarnybos vadovė S. Sokolovskienė.

„KG Group“ paukštynai valdo beveik 400 tūkst. kvadratinių metrų paukštidžių. Jose per metus laisvai ant kraiko išauginama iki 49 mln. broilerių. Vilniaus ir Kaišiadorių paukštynai 80 proc. produkcijai pagaminti reikalingų broilerių užaugina nuosavose paukštidėse, likusią dalį užaugina Lietuvos ūkininkai.

Pranešimą paskelbė: Sandra Vičienė, KG Distribution

Parašykite komentarą