Įvairenybės

Viktorija ir Tomas – populiariausi paauglių vardai

Gyventojų registro centro duomenimis, tarp 12–19 metų lietuvių dažniausiai pasikartojantys vardai yra Viktorija ir Tomas. Antrąją vietą dalinasi Kristina ir Mantas, trečiąją – Agnė ir Mindaugas.

Lyginant su šiuo metu populiariausiais kūdikių vardais matyti, kad vardų tendencijos pasikeitė. 2012 m. vaikams suteiktų populiariausių vardų sąraše ir dabartinėje paauglių kartoje dažniausiai pasitaikančių vardų sąraše sutampa tik vienas vardas – Ieva. Tiek šiuolaikinėje paauglių kartoje, tiek naujai gimusių mergaičių gretose šis vardas yra šeštoje vietoje pagal populiarumą. Populiariausi mergaičių vardai praėjusiais metais buvo Emilija, Austėja ir Gabija, berniukų – Matas, Dominykas ir Lukas.

Populiariausi paauglių vardai šią vasarą atsidūrė „The Coca-Cola Company“ dėmesio centre: „Coca-Cola“ buteliukų etiketėse kompanijos logotipą pakeitė 151 populiariausias vardas.

Kompanija ne tik atrinko populiariausius vardus, bet taip pat išsiaiškino paauglių mėgstamiausius meilybinius žodžius bei pravardes: „Coca-Cola“ produktų etikečių pokyčiai – pirmoji Europoje suasmeninto produkto kampanija. Be populiariausių šiuolaikinės paauglių kartos vardų, „Coca-Cola“ etiketėse logotipą pakeitė ir 25 paauglių mėgstamos pravardės, kurias išsiaiškinome tyrimo metu. Draugelis, hipsteris, čempionas, pleputė, gudrutė, saulužė. Taip pat panaudojome ir meilybinius žodžius populiarius platesnėje amžiaus grupėje – šeimynėlė, brangiausieji, mielieji, draugai ir kitus. Taip pat sukūrėme specialias etiketes Joninių šventei – „Dalinkis Coca-Cola per Jonines“ ir „Dalinkis Coca-Cola su Jonais“, – pasakoja „Coca-Cola“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims Ieva Lelešienė.

I. Lelešienė priduria, kad kampanija taip pat vyksta Latvijoje bei Estijoje, todėl šiose šalyse surinkti duomenys leidžia palyginti vardų tendencijas Baltijos valstybėse: „Įdomu, jog Latvijoje ir Estijoje populiariausias mergaitiškas vardas yra Kristina, Lietuvoje šis vardas taip pat itin populiarus – užima antrąją vietą. Tuo tarpu vyriškų vardų populiarumo tendencijos paauglių kartoje Baltijos šalyse – nevienodos. Estijoje populiariausias vyriškas vardas 12–19 m. amžiaus grupėje yra Aleksandras, Latvijoje jis yra trečias pagal dažnumą, o Lietuvoje – tik 36. Latvijoje populiariausias paauglių kartoje vardas yra Jonas, Lietuvoje jis 28 pagal populiarumą, o Estijoje – tik 59. Lietuviams paaugliams dažniausiai būdingas vardas Tomas Latvijoje užima 18 vietą, o Estijoje – 43.“

Populiariausi dabartinės paauglių kartos mergaičių vardai yra Viktorija, Kristina, Agnė, Laura, Eglė, Ieva, Gintarė, Dovilė, Lina ir Greta. Paauglių berniukų kartoje dažniausiai pasitaikantis vardas yra Tomas, po jo seka Mantas, Mindaugas, Andrius, Marius, Aidas, Paulius, Karolis, Lukas ir Deividas.

Apie „The Coca-Cola Company“

„The Coca-Cola Company“ yra didžiausia pasaulyje gėrimų kompanija, siūlanti vartotojams daugiau nei 500 gazuotų ir negazuotų gėrimų rūšių. Vedinas brangiausio pasaulyje prekės ženklo „Coca-Cola“, kompanijos asortimentas susideda iš 15 milijardų dolerių vertės prekės ženklų, tarp kurių: „Coca-Cola Light“, „Fanta“, „Sprite“, „Coca-Cola Zero“, „GLACEAU VITAMINWATER“, „Powerade“, „Minute Maid“, „Simply“, „Georgia“ ir „Del Valle“. „The Coca-Cola Company“ yra pasaulyje pirmaujantis gazuotų gėrimų, paruoštos gerti kavos, sulčių ir sulčių gėrimų tiekėjas. Didžiausios pasaulyje gėrimų platinimo sistemos dėka daugiau nei 200 šalių vartotojai gali mėgautis kompanijos gėrimais – kasdien parduodama 1,8 milijardų porcijų.

Dalinkis Coca-Cola 2013 kampanijos tinklalapis:

http://www.dalinkiscocacola.lt/

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą