Politika ir teisė

Viktoras Uspaskich: Ukraina yra pilnavertė ES narė

Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento (EP) narys Viktoras Uspaskich visiškai palaiko Ukrainos siekį tapti Europos Sąjungos (ES) nare. Šiąnakt jis pasirašė peticiją dėl šios šalies priėmimo į ES.

„Dar 2010 metais aš priklausiau sukurtai grupei „Už Ukrainą Europos Sąjungoje“, teko ne vieną kartą lankytis Ukrainoje ir dalyvauti posėdžiuose tuo klausimu, o Kryme moderuoti susitikimą tarp EP grupės ir visų Rados frakcijų atstovų. Todėl, matydamas pasirodžiusią iniciatyvą ir peticiją, palaikančią siekį suteikti Ukrainai statusą tapti kandidate stojimui į ES bei Ukrainos Prezidento prašymą dėl priėmimo į ES, net nedvejodamas naktį pasirašiau peticiją. Ir, savaime suprantama, balsuosiu už tokius sprendimus EP sesijoje“, – sako V. Uspaskich.

Politikas įsitikinęs, kad Ukraina gali būti pilnavertė ES valstybė.

„Svarbu suprasti, kad narystė ES yra ne šiaip desperatiškas Ukrainos Prezidento Zelenskio bandymas išspręsti dabartinį konfliktą, o tikslingas šalies siekis jau daugiau kaip 10 metų. Tokia yra Ukrainos žmonių valia, o atsižvelgiant į dabartinę situaciją, Ukrainos žmonėms tai būtų dar vienas paskatinimas ir motyvacija ginti savo šalį, žinant, kad dabar jie jau ne vieni, o ES šeimos nariai“, – pastebi politikas.

 Antradienį EP bus svarstomas Ukrainos prašymas dėl narystės ES. Be abejo, V. Uspaskich palaikys ir balsuos už šį sprendimą.

 „Prisimenant pačios ES ištakas, kai po Antrojo Pasaulinio karo Europos valstybių federacijos pagalba buvo ieškoma būdų užkirsti kelią ateities konfliktams, Ukrainos priėmimas visiškai atitiktų ES dvasią ir tikslus. Toks žingsnis ne tik padėtų grąžinti taiką į Europą, bet ir sustiprintų pačią Sąjungą, suteiktų jai naują gyvavimo impulsą, nes šiomis dienomis Ukrainos žmonės savo veiksmais, o ne žodžiais, negailėdami savo gyvybių, gina visus šiuos siekius ir vertybes.
Ir niekam nekyla abejonių, kad ukrainiečiai yra pilnaverčiai europiečiai, nusipelnę įsilieti į Europos tautų sąjungą. Todėl jiems turi būti pritaikyta pagreitinta stojimo į ES procedūra“, – teigia EP narys.

„Su visa pagarba ir vardan mažesnių ginčų norėčiau paprašyti, kad šiame fone ir kilmingoje dvasioje atskiros politinės grupės, turinčios skirtingas pažiūras, nesistengtų patyliukais spręsti savo norų, o pritartų vieningai pozicijai. Tikiu ir meldžiuosi už Ukrainą bei visus ten gyvenančius žmones, mano gimines ir draugus“, – sako V. Uspaskich.

Pranešimą paskelbė: Brigita Petrošiūtė, Darbo partija

Parašykite komentarą