Kelionės

Vietoje kovo šaltuko lietuviai renkasi Kanarų salas – mina dviračius ar jodinėja žirgais

Nors oficialiai Lietuvoje jau prasidėjo pavasaris, orai už lango, regis, turi kitų planų. Galbūt todėl kelionių organizatoriai pastebi, jog pastaraisiais metais daugėja keliautojų, kurie paskutiniąsias šalčio savaites pasirenka praleisti svetur, ilsėdamiesi aktyviai. Ir tai ne vien slidininkai, bet ir šeimos ar draugų kompanijos, vykstančios į šiltuosius kraštus, kuriuose aktyvių pramogų pasirinkimas – nė kiek ne menkesnis nei kalnų slidinėjimo kurortuose.

Fuerteventūroje ieško išsiilgtos galimybės pajudėti

Viena patraukliausių krypčių aktyvaus poilsio ieškantiems atostogautojams – Kanarų salyne esanti Fuerteventūra. Šiuo metu joje būna optimali +20 ar +24 ˚C temperatūra, kuri ne per karšta aktyviam laisvalaikiui, bet ir tinkama laiką leisti tiesiog paplūdimyje. Nors sala geografiškai arti Šiaurės Afrikos, kuriai būdingas sausas ir karštas oras, joje temperatūra apskritai labai retai nukrinta žemiau 18 ir pakyla aukščiau 25 laipsnių šilumos – tai užtikrina šaltoji Kanarų srovė.

Vasarą dauguma poilsiautojų į Fuerteventūrą vyksta pasidžiaugti jos vandens sporto infrastruktūra – net 150 paplūdimių ir vėjuotas klimatas ypač tinka banglentininkams ir buriuotojams. Pavasarį vis daugiau keliautojų renkasi salos vulkaninės kilmės kraštovaizdį patyrinėti dviračiais, keturračiais ar netgi žirgais, o vakarais maloniai leidžia laiką paplūdimyje, kuris kol kas nėra toks sausakimšas žmonių kaip liepą ar rugpjūtį.

„Fuerteventūroje tiek aktyvių pramogų, jog nestebina ir pats salos pavadinimas, kildinamas iš frazės „que forte aventure“, reiškiančios „koks didelis nuotykis“, – pasakoja tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė Akvilė Barakauskaitė.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjus vilioja ir tai, jog visą sportui reikalingą įrangą ar transportą saloje išsinuomoti ypač lengva, dažnai tai galima padaryti tiesiog viešbučiuose, kuriuose apsistojama. Kadangi Fuerteventūra susiformavo po ugnikalnio išsivežimo, joje keliautojai turi pakankamai unikalią progą pasivažinėti įspūdingais suakmenėjusios lavos laukais, ugnikalnių takais ir smėlio kopomis.

A. Barakauskaitė užsimena, kad kovo ar balandžio mėnesį į Fuerteventūrą daugiausia vyksta būtent sporto mėgėjai.

„Dviračiais minti per vulkaninę salą –  tikras nuotykis, patrauklus vienam mūsų atostogautojų segmentų, kurį galėtume pavadinti „patirčių kolekcionieriais“. Tai smalsūs žmonės, kurie nori kelionės metu pamatyti kažką, ko niekada nepatirtų namuose. Pavasario pirmoji pusė jiems tiesiog idealus metas, nes gamtinės sąlygos puikios, turistiniam sezonui jau pradedama ruoštis, bet kainos – dar nepakilusios“, – pastebi A. Barakauskaitė.

Nori romantikos arba pabėgimo su draugais

„Tez Tour“ atstovės teigimu, išsami Lietuvos keliautojų analizė parodo, kad jei vasaros atostogos yra paskiriamos šeimai ir atsipalaidavimui, tai pavasarį žmonės ieško kiek kitų emocijų – tėvai neretai keliauja norėdami pabūti dviese be atžalų, taip pat dažniau organizuojamos ir draugų kompanijų išvykos.

Po vasaros būtent pavasaris yra antras populiariausias metų laikas atostogoms. Tarp žmonių, kurie į užsienį atostogauti išvyksta kartą metuose, 48 proc. renkasi vasarą, o 24 proc. – pavasarį. Bet jei žiūrėtume į antrąją metų kelionę, tarp tų, kurie išvyksta dukart, vasaros ir pavasario populiarumas yra beveik identiškas – 34 ir 32 proc. Statistika paremta tyrimų agentūros „Socialinės informacijos centras“ (SIC) 2018-ųjų vasarą atlikta reprezentatyvia apklausa.

„Pavasario sezonui labai paranku tai, kad balandžio ir gegužės mėnesiai gali pasigirti ne prastesnėmis oro sąlygomis nei vasara. Taip pat poilsiautojus itin vilioja galimybė pabėgti nuo paskutinių lietuviško šalčio dienų“, – svarsto „Tez Tour“ Produkto skyriaus vadybininkė.

Pavasario mėnesiais aktyvių kelionių skaičius padidėja ne atsitiktinai – statistika rodo, jog šiuo metų laiku tiesiog ieškoma kiek kitokių potyrių.

„Matome, jog žmonės, per metus keliaujantys du kartus, nori, jog abi kelionės būtų skirtingos. Tai rodo ir kompanija, su kuria keliaujama – pirmoji kelionė dažniausiai yra su šeima, kartu su vaikais. O štai į antrąją tik 20 proc. žmonių išvyksta su visa šeimyna – populiariau keliauti dviese su parneriu (31 proc.) arba su draugais (31 proc.)“, – SIC tyrimo duomenis analizuoja A. Barakauskaitė.

Fuerteventūra – Ispanijai priklausančio Kanarų salyno sala Atlanto vandenyne. Dydžiu salyne ji nusileidžia tik Tenerifei, salos plotis svyruoja nuo 5 iki 31 km, o bendras jos plotas – 1660 km2. Pirmosios ispanų ir portugalų ekspedicijos į salą atvyko dar 1340-aisiais, nuo antrosios praėjusio amžiaus pusės Fuerteventūroje imtas vystyti turizmas, dėl kurio sala šiandien ir žinoma geriausiai.

Aktyvaus poilsio ir šiltesnių orų išsiilgusiems keliautojams „Tez Tour“ atstovė vardija ir kitas pavasarį populiarias kryptis: Kiprą, Turkiją bei Egiptą, kur klimatas tinka poilsiui bemaž ištisus metus.

Pranešimą paskelbė: – -, UAB „VIP Viešosios informacijos partneriai”

Parašykite komentarą