Verslas

Viešųjų pirkimų tarnybai palankus Apeliacinio teismo sprendimas: sutartis nutraukta teisėtai

Š. m. birželio 6 d. Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija priėmė nutartį civilinėje byloje pagal ieškovės uždarosios akcinės bendrovės ,,Novian Systems“ (toliau – „Novian Systems“) ir atsakovės Viešųjų pirkimų tarnybos (toliau – Tarnyba) apeliacinius skundus dėl Vilniaus apygardos teismo 2024 m. vasario 15 d. sprendimo pagal „Novian Systems“ ieškinį Tarnybai dėl viešojo pirkimo sutarties (dėl modernizuotos viešųjų pirkimų informacinės sistemos SAULĖ IS) pakeitimo, sprendimų taikyti sankcijas panaikinimo, sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu ir delspinigių priteisimo bei pagal Tarnybos priešieškinį „Novian Systems“ dėl delspinigių priteisimo ir sutarties nutraukimo pripažinimo neteisėtu.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas tinkamai nustatė ginčo išsprendimui reikšmingas aplinkybes, tinkamai aiškino […] proceso teisės normas bei ginčui aktualią teismų praktiką, todėl priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą. Nutarta Vilniaus apygardos teismo 2024 m. vasario 15 d. sprendimą palikti nepakeistą. Tai reiškia, kad Tarnyba teisėtai nutraukė sutartį su esminį sutarties pažeidimą padariusia bendrove „Novian Systems“, iš „Novian Systems“ Tarnybai priteista 164 211,80 Eur delspinigių, taip pat Tarnyba turi teisę pasinaudoti sutarties įvykdymo užtikrinimu.

Tarnybos nuomone, nepaisant palankaus Teismo sprendimo, laimėtojų šioje byloje nėra, nes viešųjų pirkimų sistemos dalyviai negali  naudotis modernizuota viešųjų pirkimų informacine sistema. Tačiau Tarnyba jau vykdo paruošiamuosius darbus naujo projekto įgyvendinimui bei siekia, kad rinkos dalyviai turėtų modernią ir sklandžiai veikiančią viešųjų pirkimų sistemą kaip įmanoma greičiau.

Pranešimą paskelbė: Evelina Butkutė – Lazdauskienė, Viešųjų pirkimų tarnyba

Parašykite komentarą