Įvairenybės

Viešoji konsultacija dėl Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymų palyginimo priemonių patikimumo ženklo suteikimo ir panaikinimo tvarkos aprašo

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) skelbia viešąją konsultaciją dėl Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų pasiūlymų palyginimo priemonių patikimumo ženklo suteikimo ir panaikinimo tvarkos aprašo projekto.

Projekto tikslas – nustatyti nepriklausomų elektros energijos planų palyginimo priemonėms išduodamų patikimumo ženklų suteikimo ir panaikinimo bei palyginimo priemonių, kurioms suteiktas patikimumo ženklas, priežiūros tvarką po patikimumo ženklo suteikimo. Patikimumo ženklas indikuos, kad palyginimo priemonė yra nepriklausoma nuo rinkos dalyvių, nepriklausomų elektros energijos tiekėjų planai yra skaidriai, objektyviai lyginami tarpusavyje, o palyginimo rezultatai yra nešališki tiekėjų atžvilgiu. Tikimasi, jog tai palengvins buitiniams vartotojams ir labai mažoms įmonėms gauti tinkamiausios elektros energijos kainos pasiūlymą ir atsakingiau, lengviau priimti sprendimą, renkantis nepriklausomą elektros energijos tiekėją.

  • Numatyta, jog patikimumo ženklas yra sudarytas iš VERT logotipo bei tekstinės informacijos, kurią palyginimo priemonės savininkas ar kitas įgaliotas asmuo galės paskelbti palyginimo priemonėje. Be kita ko, nepriklausomi elektros energijos tiekėjai nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. yra įpareigoti sąskaitose už elektros energiją su vartotojais pateikti nuorodą į VERT interneto svetainę, kurioje nurodytos veikiančios nepriklausomų tiekėjų pasiūlymų palyginimo priemonės, kuriomis gali pasinaudoti vartotojai. VERT savo internetinėje svetainėje skelbs tik palyginimo priemonių, turinčių patikimumo ženklą, sąrašą.
  • Numatyta, jog asmuo, siekiantis palyginimo priemonei gauti patikimo ženklą, privalės pateikti nustatytos formos prašymą. VERT, įvertinusi pateiktą prašymą ir palyginimo priemonės atitiktį projekte numatytiems kriterijams, nesant trūkumų, sprendimą priims ne ilgiau nei per 2 mėnesius.
  • Palyginimo priemonė bus periodiškai tikrinama, ar atitinka projekte nurodytus kriterijus.
  • VERT, nustačiusi neatitikimų projekte numatytiems kriterijams ir per VERT nustatytą terminą nepašalinus šių trūkumų, priima sprendimą panaikinti palyginimo priemonei suteiktą patikimumo ženklą.

 

Pastabas ir pasiūlymus teikite paštu Verkių g. 25C-1, Vilnius, LT-08223, faksu: (8 5) 2135270, el. laišku: info@vert.lt arba per LR Seimo teisės aktų projektų informacinę sistemą.

Pastabų ir pasiūlymų teikimo terminas – iki 2021 m. rugpjūčio 23 d. (imtinai).

Pateiktos pastabos ir pasiūlymai skelbiami rubrikoje „Viešosios konsultacijos„.

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą