Laisvalaikis

Vienintelė Lietuvoje Agurkų šventė šiemet ypatinga

Šį šeštadienį Kėdainių miesto parke vyks jau 21-oji Agurkų šventė, kurioje pirmą kartą pasaulyje organizuojamas Agurko metimo į tolį čempionatas. Dalyviai varžysis dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigto 1000 Eur prizinio fondo.

Registracija į šį konkursą buvo sustabdyta anksčiau nei planuota, nes per trumpą laiką buvo pasiektas leistinas dalyvių limitas. Savo metimo įgūdžius išbandys 14 moterų ir daugiau nei 30 vyrų. Dauguma dalyvių – kėdainiečiai.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius džiaugiasi, kad Agurkų festivalis sulaukia vis didesnio populiarumo: „Kėdainiai nuo seno vadinami Lietuvos agurkų sostine. Jau nuo XIX a. antrosios pusės Kėdainiuose gyvenantys žydai puoselėjo agurkų auginimo tradicijas ir prekybą. Džiugu, kad agurkų auginimas išlieka svarbus Kėdainių krašto žmonėms ir šiandien. Būtent Agurkų festivalis ir skirtas gerbti istoriją, puoselėti tradicijas ir šiuolaikiškai į visa tai pažiūrėti“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Paklaustas kaip kilo idėja suorganizuoti Agurko metimo čempionatą Kėdainių meras atsakė, kad labai norėjosi, jog šis renginys taptų dar linksmesnis ir jame būtų kuo daugiau pramogų žmonėms. Jis pridūrė, jog tokios atrakcijos ir čempionato pasaulyje nėra, Ispanijoje ypač populiarūs pomidorų mūšiai, o Kėdainiuose nuo šiol kasmet bus populiarus Agurkų metimo čempionatas. S. Grinkevičius pabrėžė, kad  agurkai bus metami į vandenį, o po čempionato jie keliaus į Kėdainių rajone esantį žirgyną.

Šioje unikalioje ir vienintelėje Lietuvoje Agurkų šventėje programa vyks visa dieną.

Nuo 15 iki 21 val. veiks spalvingi rajono seniūnijų „agurkininkų“ kiemeliai, kuriuose šeimininkai vilios kulinarinio paveldo pristatymu ir demonstruos amatus. Vyks šeimininkių varžytuvės „Vasaros gėrybių pyragas“. Muzikantai kurs šventinę nuotaiką, veiks atrakcijos.

Išalkusiems šventės dalyviams bus surengtos vaišės – populiarioji kiaušinienė iš 999 kiaušinių, kuriems stipresnį skonį suteiks kėdainietiškai rauginti agurkėliai.

Šventę vainikuos koncertas, kuriame pasirodys muzikinis ansamblis „Jonis“, klasikinės muzikos duetas Vaida Genytė ir Egidijus Bavikinas kartu su pučiamųjų sekstetu „Brass Bravo“ ir žinoma Latvijos atlikėja  Samanta Tina su grupe.

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

Parašykite komentarą