Verslas

Viena didžiausių platformų ieškantiems finansavimo.

Visai neseniai Lietuvos rinkai buvo pristatyta getfunded platforma. Tai internetinis puslapis, kuriame pateikiamos ES, Norvegijos ir kitų struktūrinių fondų bei organizacijų finansavimo priemonės. Šis puslapis – vienintelis toks Lietuvoje. Ar ši platforma gali palengvinti finansavimo paieškas verslininkams, siekiantiems įgyvendinti verslo tikslus?

Informacijos prieinamumas

Lietuvoje veikia daugiau nei 50 agentūrų, kurios administruoja finansavimo priemones. Tai reiškia, kad norint rasti dominančią paramos priemonę, verslininkas turi peržvelgti didelį kiekį informacijos. Taip pat verta paminėti, kad informacijos pateikimas nėra standartizuotas, t.y. esminė informacija apie paramos priemonę: tinkamas pareiškėjas, finansavimo sumos, finansuojamos veiklos ir kt. kiekviename puslapyje pateikiama skirtingai. „Daugiau nei 10 metų padedame verslams rašyti paraiškas finansavimui gauti ir ši problema per tiek laiko nebuvo išspręsta. Net paraiškų konsultantams, turintiems ilgametę patirtį, nėra lengva rasti, suprasti ir išversti pateiktus duomenis, kad jie būtų suprantami verslininkams.“ – patirtimi dalinasi getfunded platformos įkūrėjas, Mindaugas Stauskas.

Neseniai pasirodžiusi platforma išsprendė informacijos prieinamumą – getfunded puslapyje galima rasti visas finansavimo priemones vienoje vietoje, o pagrindinė informacija apie jas pateikiama standartizuotai. „Mūsų tikslas buvo sukurti patogų finansavimo paieškos būdą, sutaupant kuo daugiau laiko verslininkui, kuris tikrai atras kur jį panaudoti produktyviau. Anksčiau surasti tinkamą priemonę, jei nėra lėšų išoriniams konsultantams, užtrukdavo porą valandų ir daugiau. Dabar užtenka užsiregistruoti getfunded platformoje ir suvesti įmonės duomenis – finansavimo priemones išfiltruojamos automatiškai.“ – teigia M. Stauskas.

Papildomi funkcionalumai lengvesniam planavimui

Be to, kad verslui sukurta patogi platforma finansavimo priemonių paieškai, tai ne visos teikiamos naudos. Naudojantis filtru, patogiausia funkcija – išsifiltruoti dar tik numatomas priemones. Tai leidžia verslininkui planuoti į ateitį ir numatyti, kaip galima būtų sumažinti plėtrai numatytas finansines išlaidas. „Dauguma verslininkų ruošia planus keleriems metams į priekį, tai absoliučiai normali praktika. Ką siūlome getfunded vartotojams, tai galimybę sumažinti numatytas investicijas. Išsifiltravus numatomas priemones galima preliminariai pasitikrinti ar finansuojamos veiklos sutampa su įmonės planuose esančiomis ir jei taip – konsultuotis su mūsų komanda bei ruoštis konkursui. Priklausomai nuo finansavimo intensyvumo, galima sumažinti numatytas išlaidas 50 %, 60 % ar net 70 %.“ – patirtimi dalinasi M. Stauskas.

Taip pat numatoma platformos plėtra ir nariams taps prieinamas platesnis finansavimo pasirinkimas. Siekiama, kad getfunded platformoje verslas galėtų pasinaudoti ne tik struktūrinių fondų teikiama parama, bet ir privačiomis iniciatyvomis. „Mūsų vizija – sukurti platformą, kurioje verslas galėtų gauti visokeriopą pagalbą plėtrai: tiek valstybės inicijuotas paskatas, tiek privačias iniciatyvas. Tokiu būdu verslininkai bus užtikrinti, kad neatsiradus tinkamai finansavimo priemonei, jų idėja vistiek galėtų būti finansuojama, tik kitokia forma.“ – planais dalinasi M. Stauskas. Tokia finansavimo priemonių bazė potencialiai galėtų užtikrinti spartesnę verslo plėtrą ir ambicingesnių planų įgyvendinimą nacionaliniu mastu.

Parašykite komentarą