Teisėsauga, kriminalai

Vidaus reikalų ministrė lankysis Lietuvos policijos mokykloje ir dalyvaus atidarant Kauno apskrities komisariatą

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ketvirtadienį lankysis Kauno rajone. Iš pradžių ji vyks į Lietuvos policijos mokyklą, kur susipažins su pareigūnų rengimo studijų programomis bei mokyklos infrastruktūra. Paskui ministrė apsilankys Kauno rajono komisariate ir dalyvaus atidarant Kauno apskrities komisariatą.

Ministrė su kursantais, Lietuvos policijos mokyklos vadovais ir Policijos departamento vadovybe aptars būsimų pareigūnų rengimo reikalus bei su tuo susijusius iššūkius. Šiuo metu skirtingų vidaus reikalų sistemos tarnybų mokymo bazės yra išskaidytos, pareigūnų rengimas užtikrinamas ne visoms statutinėms įstaigoms, pavyzdžiui, trūksta tinkamos bazės Viešojo saugumo ir Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybų pareigūnams, be to, pareigūnų rengimas universitetuose neužtikrina reikalingų praktinių žinių ir įgūdžių įgijimo, todėl būtina spręsti šią problemą.

„Valstybės pareiga – užtikrinti pareigūnų kaitą, motyvuoti juos, skatinti, kad jų profesija būtų patraukli, pritraukti gabius jaunuolius į tarnybą ir užtikrinti sistemos darną. Nuo pareigūnų pasirengimo priklauso ir visos visuomenės bei šalies saugumas. Reikalinga bendra švietimo sistema, todėl ji turi būti gerai apsvarstyta ir svarbiausia – atliepti pareigūnų ir statutinių tarnybų lūkesčius. O prieš priimant sprendimus labai svarbu išgirsti, kaip procesai vykdomi realiame gyvenime, ne tik popieriuje“, – teigia vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Praėjusiais metais Lietuvos policijos mokyklą pagal Profesinio mokymo programą baigė 94 asmenys, įvadinio mokymo kursus – 23 asmenys. Šiemet pagal minėtą programą mokosi 107 kursantai, o įvadinius mokymus jau baigė 52 pareigūnai. 

Vėliau vidaus reikalų ministrė vyks į Kauno rajono komisariatą, kur susipažins su jo veikla ir infrastruktūra. Taip pat ministrė dalyvaus ir Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atidarymo iškilmėse. Naujose patalpose įsikurs beveik 350 policijos pareigūnų ir darbuotojų iš 10 skirtingų struktūrinių padalinių.

Anot vidaus reikalų ministrės, pareigūnams būtina užtikrinti geras darbo sąlygas. „Tikiuosi, kad pareigūnams čia dirbti bus malonu ir patogu, o naujoviška aplinka prisidės prie kokybiškesnio piliečių aptarnavimo – toks ir buvo šio projekto tikslas. Pareigūnų aprūpinimas yra ir mūsų visų saugumo stiprinimas.“

2022 metų valstybės biudžeto projekte Policijos departamentui numatyta skirti papildomai 37 246 tūkst. eurų, iš jų: statutinių pareigūnų nuosekliam darbo užmokesčiui didinti – 20 665 tūkst. eurų, statutinių įstaigų pareigybėms komplektuoti – 3 580 tūkst. eurų.

Vidaus reikalų ministrės vizito į Kauno rajoną programa:

9.45–10.15 susitikimas su LPM darbuotojais, kursantais ir Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariato pareigūnais; ) (Kauno r., Alšėnų sen., Mastaičių k., Mokslo g. 2);

10.15–11.00 susitikimas su LPM vadovybe ir Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotoju;

11.30–12.00 Kauno apskr. VPK Kauno rajono policijos komisariato veiklos ir infrastruktūros pristatymas;

13.10–14.20 val. apsilankymas Kauno apskr. VPK  atidaryme (Radvilėnų pl. 1C, Kaunas).

Pranešimą paskelbė: Božena Zaborovska-Zdanovič, LR Vidaus reikalų ministerija

Parašykite komentarą