Studijos

VGTU studijuojantys užsieniečiai moko lietuvius savo gimtųjų kalbų

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentai visą pavasarį turi galimybę nemokamai mokytis aštuonių užsienio kalbų. Ispanų, portugalų, kinų, vokiečių, turkų, rusų, korėjiečių ir prancūzų kalbų pamokas veda į Lietuvą studijuoti atvykę užsienio studentai.

Projekte „Multilingual Lithuania“ užsienio kalbų pamokos organizuojamos jau trečią semestrą iš eilės. Šį pavasarį projektas sulaukė ypatingo dėmesio – į ispanų ir rusų kalbos pamokas užsiregistravo dvigubai daugiau norinčiųjų, negu buvo numatyta priimti. Kassavaitinės pamokos, trunkančios kelias akademines valandas, yra skirtos lietuvių studentams, skirtingose grupėse mokosi nuo 10 iki 50 žmonių.

„Projekto veikla savanoriška – kiekvienas užsiregistravęs būti mokytoju, galėjo save išbandyti šiuo amplua. Užsienio studentai atsakingai ruošiasi pamokoms ir išbando kūrybiškus mokymo būdus – kartu su mokiniais žiūri filmus, klauso dainų, modeliuoja gyvenimiškas situacijas, taip pat pasakoja apie savo šalies kultūrą, gamina tradicinius patiekalus ir daro dar daug kitokių įdomių dalykų“, – pasakojo VGTU studentės ir projekto „Multilingual Lithuania“ koordinatorės Ieva Linartaitė ir Jelena Kruglik.

Anglų kalba vykstančias pamokas veda ir užsienio studentai, kurie atvyko siekti laipsnio bei mokytis VGTU ketverius metus, ir tie, kurie atvyko pagal įvairias mainų programas. 2013-ųjų rudenį ilgalaikes ar trumpalaikes studijas VGTU pradėjo 45 proc. daugiau užsienio studentų negu metais anksčiau, tad norinčiųjų tapti savo kalbos ir kultūros ambasadoriais netrūko.

„Beveik dvigubai išaugęs užsienio studentų skaičius patvirtina vieną pagrindinių VGTU veiklos krypčių – tarptautiškumo skatinimą. Džiugu tai, kad kasmet pas mus atvyksta vis daugiau aktyvių užsieniečių, kurie noriai dalyvaudami įvairiose socialinėse iniciatyvose praturtina ne tik savo, bet ir lietuvių studentų patirtį universitete“, – sakė VGTU Tarptautinių studijų centro direktorė Birutė Tamulaitienė.

Projektą „Multilingual Lithuania“ inicijavo tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ ir „Erasmus“ studentų tinklas „ESN Lietuva“. Socialinėmis-edukacinėmis pamokomis siekiama atkreipti lietuvių dėmesį į užsienio kalbų mokėjimo ir svetimų kultūrų pažinimo svarbą. Projekte dalyvauja 5 Lietuvos universitetai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – prestižinis Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus ir aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologijos mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Parašykite komentarą