Verslas

Vertinimo išvada: „Luminor“ banko turto kokybė ir kapitalizacija tvirta, rizikos valdymas – patikimas

Europos centrinis bankas atliko išsamų „Luminor“ banko vertinimą, kurį sudarė turto kokybės apžvalga (angl. Asset Quality Review, AQR) ir testavimas nepalankiausiomis sąlygomis (angl. Stress Test).

Išsamaus vertinimo rezultatai parodė, kad „Luminor“ banko atsparumas, turto kokybė ir kapitalizacija visiškai atitinka ECB keliamus reikalavimus.

Europos centrinis bankas atlieka išsamius savo prižiūrimų bankų finansinės būklės vertinimus. Jie padeda užtikrinti, kad bankai būtų tinkamai kapitalizuoti ir galėtų atlaikyti įvairius makroekonominius ir finansinius sukrėtimus. Išsamų „Luminor“ banko vertinimą ECB atliko kartu su Estijos finansų priežiūros tarnyba „Finantsinspektsioon“.

Turto kokybės apžvalga (AQR) buvo atlikta remiantis „Luminor“ banko 2019 metų pabaigos finansiniais duomenimis. Testavimas nepalankiausiomis sąlygomis vykdytas nuo to paties atskaitos taško, taikant 2020 metų Europos Bankų Asociacijos (EBA) metodiką, įtraukiant reguliacines ir vyriausybės pagalbos priemones, kad būtų atsižvelgta į COVID-19 pandemiją.

„Luminor“ banko vadovas Peteris Bosekas:

„Džiaugiuosi tokiais išsamaus „Luminor“ finansinės būklės ir rizikos valdymo vertinimo rezultatais. Banko finansinė padėtis yra labai gera ir mes ją išnaudosime savo klientų labui“.

ECB „Luminor“ banko turto kokybės ir testavimo nepalankiausiomis sąlygomis vertinimo rezultatus paskelbė liepos 9 d., daugiau informacijos čia.

Apie „Luminor“

 „Luminor“ yra trečias pagal dydį finansinių paslaugų teikėjas Baltijos šalių bankininkystės rinkoje, 2021 m. kovo pabaigoje turėjęs 14,9 proc. indėlių ir 16,9 proc. paskolų rinkos dalis. 2300 „Luminor“ darbuotojų aptarnauja 870 000 klientų. 1 lygio kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas yra 23,4 proc., o akcinis kapitalas sudaro 1,7 mlrd. eurų.

Daugiau informacijos:

Agnė Mažeikytė

„Luminor“ komunikacijos projektų vadovė

Tel.: +370 673 46337

El. p.: agne.mazeikyte@luminorgroup.com

 

Pranešimą paskelbė: Aistė Veberaitė, UAB „Publicum“

Rekomenduojame
 
REIMA Stemu Black 36
 
Crocs™ Classic Glitter Lined Clog Starry Skies Glitter 39,5
 
REIMA Lampi Candy Pink 140
 
REIMA Passo 569408F Black 23
 
Trilliance Shampoo Žvilgesio suteikiantis šampūnas, 1000 ml

Parašykite komentarą