Įvairenybės

VERT: vartotojas turi pareigą apmokėti 50 procentų ESO išlaidų, patirtų prijungiant jo saulės elektrinę prie įmonės tinklų

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl saulės elektrinės prijungimo prie elektros tinklų sąlygų ir prijungimo įmokos.

 Vartotojas kreipėsi į ESO dėl 9,9 kW saulės elektrinės prijungimo prie ESO elektros tinklo sąlygų ir gavo įmonės prijungimo sąlygas, pagal kurias, vartotojo manymu, įmonė ketina jo sąskaita atnaujinti savo tinklą, prašydama apmokėti ESO apskaičiuotą prijungimo įmoką.

 Vartotojo vertinimu, transformatoriaus pakeitimas nėra reikalingas jo saulės elektrinei prijungti. ESO po vartotojo apmokėtos tinklo rekonstrukcijos prie šio tinklo ateityje ketina prijungti ir kitus klientus, transformatorius bus ESO nuosavybė, nors dalį sumos sumokės vartotojas. Be to, kaimynystėje esama kitų asmenų, kurie taip pat pageidautų atlikti prisijungimą prie įmonės elektros tinklo, tačiau tinklo rekonstrukcijos suma nėra dalinama visiems vartotojams ir kiekvienam jų reikalinga mokėti už tinklo rekonstrukciją individualiai, nors pastaroji yra bendra. Vartotojas prašė VERT įvertinti situaciją, įpareigoti, jog ESO elektros tinklo rekonstrukciją atliktų savo lėšomis.

 VERT, vertindama sąlygų pagrįstumą, pagal ESO pateiktus duomenis nustatė, kad įmonės elektros tinklo dalies, prie kurios planuojama prijungti vartotojo saulės elektrinę, parametrai tenkina standarto reikalavimus. ESO sąlygose nurodyti techniniai sprendiniai sąlygų išdavimo metu buvo optimaliausi ir vieninteliai nagrinėjamoje situacijoje.

 ESO tinkamai vykdė pareigas dėl saugaus, patikimo elektros energijos persiuntimo vartotojams, prijungtiems prie elektros tinklo dalies, prie kurios buvo planuojama prijungti ir vartotojo saulės elektrinę ir prijungimo sąlygų išdavimo, t. y. tik įgyvendinus prijungimo sąlygas įmanomas vartotojo saulės elektrinės prijungimas prie elektros tinklų.

 Vartotojas turi pareigą apmokėti dalį faktinių operatoriaus išlaidų, kurios patirtos siekiant prijungti konkretaus vartotojo įrenginius prie ESO elektros tinklų. Teisinis reglamentavimas nenumato galimybės kelių sklypų savininkų saulės elektrines prijungti pagal vienas prijungimo sąlygas padalinant jiems saulės elektrinių prijungimo išlaidas ar jų dalį, patirtą dėl bendrų techninių sprendinių. Taip pat tuo atveju, jei pagal kitiems asmenims išduotas prijungimo sąlygas bus įvykdytas transformatoriaus pakeitimas, tai galimai keisis kitų vartotojų, įskaitant vartotoją, saulės elektrinių prijungimo techniniai sprendiniai ir prijungimo įmoka.

 VERT nutarė, jog vartotojo reikalavimai nepagrįsti.  

Išsamiai susipažinti su VERT ginčų nagrinėjimo praktika galite ČIA.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Maciūtė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą