Įvairenybės

VERT suderino UAB „Kėdainių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Kėdainių vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas pirmiesiems bazinės kainos galiojimo metams: gyventojams, kurie už paslaugas atsiskaito bute, bus taikoma 2,64 Eur/m³ (be PVM) kaina.

Gyventojai, nepriklausomai nuo suvartoto geriamojo vandens/sutvarkomų nuotekų kiekio, kas mėnesį taip pat mokės Apskaitos kainą, kurią nustato savivaldybės taryba*.

Vartotojams ir abonentams paslaugų kainų pokytį lėmė įvertintos didesnės būtinosios sąnaudos, reikalingos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų užtikrinimui (didėja elektros energijos, technologinio kuro (gamtinių dujų), šilumos energijos bei kuro sąnaudos, išlaidos personalo išlaikymui, mokesčiai už aplinkos teršimą, ilgalaikio turto nusidėvėjimo ir investicijų grąžos sąnaudos ir kt.).  

Bendrovė 2020 m. realizavo apie 1278,9 tūkst. m3 geriamojo vandens.

VERT suderintos kainos bus pradėtos taikyti jas patvirtinus Kėdainių rajono savivaldybės tarybai– tai turi būti padaryta per 30 kalendorinių dienų.

Vartotojų, atsiskaitančių už paslaugas bute, mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,03 proc.  vidutinių šeimos pajamų, t. y. neviršys 4,0 proc. vidutinių šeimos pajamų.

Suderinta paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kaina – 0,23 Eur/m³.

Išsamiai susipažinti su VERT 2022-07-14 posėdžio medžiaga galite ČIA.​

Pranešimą paskelbė: Aira Pikčiūnienė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą