Įvairenybės

VERT nustatė centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), siekdama užtikrinti, kad vartotojai už centralizuotai tiekiamas suskystintas naftos dujas (SND) mokėtų kainą, kuri pagrįsta būtinosiomis sąnaudomis, patvirtino AB „Suskystintos dujos“ paslaugų kainas, UAB „Saurida“, UAB „Literma“ ir UAB „Varėnos dujos“ paslaugų kainos nustatytos vienašališkai, bendrovėms nepateikus išsamaus pagrindimo dėl dalies patirtų sąnaudų.

Nustatytos kainos galios nuo 2020 m. gruodžio 2 d. iki 2021 m. gruodžio 1 d.

Mažėja UAB „Varėnos dujos“ centralizuotai tiekiamos SND kainos, tai lėmė sumažėjusios bendrovės darbo užmokesčio, nusidėvėjimo, mokesčių sąnaudos (pastovioji dalis), taip pat 2021 m. planuojama mažesnė SND įsigijimo kaina bei sąnaudų sumažinimas dėl 2020 m. gautų didesnių pajamų nei faktiškai kainavo SND (kintamoji dalis).

AB „Suskystintos dujos“, UAB „Saurida“ ir UAB „Literma“ paslaugų kainos didėja. Tai iš esmės lėmė augančios remonto, eksploatavimo sąnaudos ir / ar vartotojų skaičiaus mažėjimas (pastovioji dalis), taip pat didėja kintamoji kainos dalis:  AB „Suskystintos dujos“ ir UAB „Literma“  atveju tai lėmė prognozuojami naftos dujų (produkto) kainų pokyčiai bei mažesnis sąnaudų skirtumas, susidaręs dėl prognozuotos ir faktinės SND pirkimo kainos pokyčio praėjusiais laikotarpiais, UAB „Saurida“ – didesnės transportavimo ir įmokų surinkimo (rinkodaros ir pardavimo) sąnaudos.

Išsamiau – VERT pranešime spaudai.

Pranešimą paskelbė: Aistė Griškonytė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą