Įvairenybės

VERT išsprendė ginčą: elektros tiekėjas pagrįstai perskaičiavo mokėjimą už suvartotą elektros energiją

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Elektrum Lietuva“ kilusį vartojimo ginčą, nusprendė atmesti vartotojo reikalavimą anuliuoti jam pateiktą sąskaitą faktūrą už susidariusią nepriemoką, kaip nepagrįstą.

VERT, išsiaiškinusi faktines ginčo aplinkybes, nustatė, kad vartotojas nutraukė sudarytą sutartį su UAB „Elektrum Lietuva“, nes pasirinko kitą elektros tiekėją. Su įmone vartotojas visiškai atsiskaitė. Praėjus keturiems mėnesiams po sutarties nutraukimo, vartotojas gavo sąskaitą, kurioje buvo priskirta apmokėti už susidariusią nepriemoką.

Buvo išsiaiškinta, kad vartotojas nevykdė pareigos deklaruoti elektros apskaitos prietaiso rodmenų, todėl per visą ginčo laikotarpį vartotojui buvo priskiriamas vidutinis elektros energijos suvartojimas. Kai sutarties nutraukimo momentu vartotojas deklaravo faktinius įrengto elektros apskaitos prietaiso rodmenis, paaiškėjo, kad vartotojas suvartojo didesnį elektros energijos kiekį nei buvo priskirta taikant vidutinį elektros energijos suvartojimą.

Vadovaujantis teisiniu reglamentavimu, vidutinis vartotojo objekto elektros energijos suvartojimo dydis perskaičiuojamas, kai nustačius faktinius elektros apskaitos prietaiso rodmenis, perskaičiuoto vidutinio vartotojo objekto elektros energijos suvartojimo dydžio procentinis pokytis, lyginant jį su iki perskaičiavimo taikytu dydžiu, yra lygus arba viršija 8 proc. Perskaičiavimas atliekamas už tuos praėjusius ataskaitinius laikotarpius, kuriais nebuvo faktinių elektros apskaitos prietaisų rodmenų.

Įvertinusi šalių pateiktą informaciją bei teisinį reglamentavimą, VERT nusprendė, kad įmonė pagrįstai atliko elektros energijos kiekių perskirstymą, mokesčių perskaičiavimą ir pateikė vartotojui apmokėti sąskaitą už priskaičiuotą nepriemoką. Todėl nėra teisinio pagrindo įpareigoti įmonę anuliuoti vartotojui pateiktą sąskaitą.

Susipažinti su VERT vartojimo ginčų praktika galite ČIA​.

Pranešimą paskelbė: Aira Pikčiūnienė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą