Įvairenybės

VERT: 89 proc. buitinių vartotojų pasirinko nepriklausomą elektros energijos tiekėją

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) informuoja, kad 89 proc. buitinių vartotojų, patenkančių į elektros rinkos liberalizavimo I etapą, pasirinko nepriklausomą elektros energijos tiekėją.

Į buitinių vartotojų elektros rinkos liberalizavimo I etapą pateko 97 987 buitinių vartotojų, kurie per metus suvartoja daugiau nei 5000 kWh elektros energijos. Jie nuo 2021 m. sausio 1 d. elektros energiją turi įsigyti iš nepriklausomo tiekėjo.

Buitiniam vartotojui, patekusiam į I etapą, tačiau nepasirinkusiam nepriklausomo elektros tiekėjo, elektros tiekimas bus užtikrintas teikiant garantinio tiekimo paslaugą (šiai paslaugai taikomas 1,25 koeficientas, t. y. elektros energijos, kaip produkto, kainos dedamajai pridedamas 25 proc. priedas, infrastruktūros dalis nedidinama).

Šiuo metu buitiniams vartotojams nepriklausomo elektros energijos tiekimo paslaugas siūlo aštuoni tiekėjai. AB „Energijos skirstymo operatorius“ 2020 m. gruodžio 30 d. pateiktais duomenimis, daugiausia buitinių vartotojų (57 proc.) pasirinko nepriklausomą elektros energijos tiekėją UAB „Ignitis“*. 

VERT nuolat vykdo vartotojų informavimą ir konsultavimą, į ką atkreipti dėmesį pasirenkant nepriklausomą elektros energijos tiekėją, kokia informacija turi būti pateikiama apie kainas, sutarties sąlygas, taip pat ką reikėtų žinoti apie sutarties pasirašymą nuotoliniu būdu, asmens duomenų saugumą ir kt. Taip pat informaciją apie liberalizavimo procesą ir nepriklausomus elektros energijos tiekėjus galite rasti interneto svetainėje adresu https://www.pasirinkitetiekeja.lt/

Taip pat VERT primena, kad 2021 m. liepą prasidės II buitinių vartotojų elektros rinkos liberalizavimo etapas, į kurį pateks buitiniai vartotojai, per metus suvartojantys ne mažiau kaip 1000 kWh elektros energijos, – jie nepriklausomą elektros energijos tiekėją turės pasirinkti iki 2021 m. gruodžio 10 d.

* UAB „Ignitis“ vykdo veiklą ir kaip visuomeninis tiekėjas, ir kaip nepriklausomas elektros energijos teikėjas.  

Pranešimą paskelbė: Eglė Juozėnaitė, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba

Parašykite komentarą