Verslas

Verslas ir universitetas sujungė pajėgas – užpildys tuščią nišą

Marius Jakulis Jason bei ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai žengė svarbų žingsnį pirmosios Lietuvoje  universitetinės svetingumo vadybos (angl. University of Hospitality) studijų programos  kūrimo link bei pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą. Veikiant kartu su projekto partneriu „Orion Securities“ bus siekiama užpildyti unikalią nišą rinkoje bei sukurti paslaugą, kuri skatins tolimesnę Lietuvos viešbučių ir restoranų verslo plėtrą bei tobulėjimą.

Lietuvoje sparčiai augant turistų bei poilsio paslaugas teikiančių institucijų skaičiui, jaučiamas šios srities profesionalų trūkumas. Idėja gimė ir buvo išpuoselėta, sujungus ilgametę p. Jakulio viešbučių vystymo patirtį, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei „Orion” komandų kompetencijas. Tikslingai į svetingumo industriją orientuotų universitetinių studijų programų trūkumas Lietuvoje neretai tampa viena iš talentingų būsimų šios srities profesionalų mokslų užsienyje pasirinkimo priežastimi. Galimybė aukščiausio lygio svetingumo vadybos studijas rinktis Lietuvoje taptų vienu iš argumentų jaunimui tobulintis gimtinėje, pritrauktų užsienio talentus, praturtinų turizmo rinką.

„ISM – lyderiaujantis verslo universitetas Baltijos šalyse, studentus ruošiantis anglų kalba.  Universiteto specializacija ir sukauptos kompetencijos verslo vadybos srityje sukuria tinkamą atmosferą viešbučių verslo vadybos  programos kūrimui bei palengvina tarptautinių partnerių ir studentų pritraukimą. Išskirtinė universiteto vieta Vilniaus senamiesčio širdyje tik kelia projekto vertę”, – teigia p. Jakulis.

Šiuo metu Marius Jakulis Jason bei „Orion Wealth Management” veda derybas su geriausomis pasaulyje svetingumo verslo mokyklomis dėl galimybės Lietuvoje vykdyti bendrą programą. P. Jakulio teigimu, daugumą aukšto lygio tokio tipo studijas siūlančių universitetų galima atrasti Šveicarijoje, todėl Vilnius, savo patrauklesnėmis kainomis bei aukštu pragyvenimo lygiu, lengvai pritrauktų studentus ne tik iš Šiaurės bei Rytų Europos, bet ir iš Tolimųjų Rytų.

Siekiant užtikrinti aukščiausią teikiamos paslaugos kokybę bei studentams sudaryti geriausias mokymosi sąlygas, p. Jakulis, lydimas „Orion Wealth Management” komandos, taip pat užsiims ir studentų bendrabučių vystymu. Pirmasis privatus bendrabutis bus skirtas ne tik naujosios svetingumo vadybos programos, bet ir kitų universitetų studentams. Pirmą kartą Lietuvoje bus pristatytas „Student Hotel, for students by students”TM (liet. „Studentų viešbutis, studentai – studentams”) konceptas, kuris svetingumo verslo būsimiesiems profesionalams sudarys galimybę turimas žinias įtvirtinti bei užsidirbti praktiką atliekant savo studentų viešbutyje.

Aukštesnės, nei įprasta, klasės bendrabutis pakels Lietuvos universitetuose studijas besirenkančių jaunuolių apgyvendinimo paslaugų kokybę, priartins prie užsienietiškų standartų bei, tikėtina, vietoje nuomojamojo būsto studentus paskatins rinktis bendraminčius ir bendramokslius suburiančią vietą.

ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorės pareigas einanti prof. dr. Viltė Auruškevičienė teigia, kad užsimezgusi verslo ir universiteto partnerystė užpildys vis didėjantį profesionalų svetingumo sektoriuje poreikį, o glaudus bendradarbiavimas padės stiprinti šios krypties darbuotojų kompetencijas, užtikrins sklandų restoranų, viešbučių, sveikatingumo verslų specialistų įsiliejimą į rinką.

„Džiaugiuosi užsimezgusia verslo ir universiteto partneryste ir esu įsitikinusi, kad ši programa bus patraukli ne tik Lietuvai, tačiau ir visam Baltijos regionui”, – sako ISM rektoriaus pareigas einanti prof. dr. V. Auruškevičienė.

Ji taip pat priduria, kad vis daugiau pasaulinių viešbučių tinklų atranda Lietuvą bei Baltijos regioną, tad ISM, M.J.Jason ir „Orion” komandoms dirbant drauge, tikimasi nenusileisti geriausioms svetingumo profesionalus ruošiančioms pasaulio mokykloms.

„Šiuo metu geriausias svetingumo vadybos mokyklas galima rasti Šveicarijoje bei Didžiojoje Britanijoje. Esu tikra, kad ISM, Mariaus Jakulio Jason bei „Orion” sujungtos pajėgos padės paruošti bei į rinką sėkmingai įsilieti aukšto lygio specialistams, kurie galės praktiką atlikti, savo įgūdžius įtvirtinti bei toliau tobulinti Mariaus Jakulio Jason valdomuose aukščiausios klasės viešbučiuose, tokiuose kaip „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ ar „Radisson Blu Royal Astorija Hotel“, o jų apgyvendinimo paslaugų plėtojimu pasirūpins „Orion“ profesionalų komanda“, – sako ISM rektoriaus pareigas einanti prof. dr. V. Auruškevičienė.

Pranešimą paskelbė: Marija Kisieliūtė, Orion Securities, UAB FMĮ

Parašykite komentarą