Verslas

Verslas gręžiasi į jaunimą: dėmesio sulaukia unikalios verslo idėjos

Finišavęs 2018 m. rudenį prasidėjęs verslumo skatinimo projektas „Creazone Fusion”, užaugino tris didžiausią verslumo potencialą atskleidusias verslo idėjas. Nuo pagalbos autizmu sergantiems vaikams, programėlės, padedančios stebėti kavinių bei barų užimtumą, iki unikalios sistemos, leidžiančios mieste auginti salotas ir daigus – tokias verslo idėjas išbandyti tarptautiniu mastu pasiruošusios projekto „Creazone Fusion“ komandos nugalėtojos. 

Lietuvos verslo konfederacijos iniciatyva praėjusiais metais į Lietuvos aukštąsias mokyklas sugrįžo projektas „Creazone Fusion”. Šio projekto tikslas padėti studentams dirbant kartu su žinomais ekspertais ir verslo atstovais, idėjas paversti realiu verslu ir atrasti savo nišą tarptautinėje rinkoje. 

„Jaunimo verslumas, noras ieškoti netradicinių sprendimų ir drąsa bei tikėjimas, kad šios idėjos gali užkariauti pasaulį – tai, ko reikia Lietuvai ir šalies verslui. Jaunoji karta tikrai auga ne tik ambicinga, bet ir darbšti, inovatyvi, aktyvi ir socialiai atsakinga. Šis projektas tai akivaizdžiai patvirtino ir tikiu, kad netruksime pamatyti pirmuosius jo rezultatus“, – pabrėžė projektą inicijavusios Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus. 

Populiariausios socialinio verslo idėjos 

Baigiamajame projekto konkurse investuotojų komisija geriausiai įvertino tris komandas. Perspektyviausia pripažinta veržlių studentų komanda „BUDDY“, sukūrusi žaislo, skirto autizmu sergantiems vaikams, prototipą. Anot komandos, žaislas lavina vaiko kūrybinę fantaziją ir padeda tėvams suprasti vaiko emocijas, kas yra ypač svarbu autizmu sergantiems vaikams, kurie jautriai reaguoja į aplinką. 

Antrąją vietą užėmė komanda, pasiūliusi „Nighty“ programėlę, kuri skirta sekti, kas vyksta miestų kavinėse ir klubuose realiu laiku. Šios programėlės tikslas, pasak jos sumanytojų, – sutaupyti laiko ir pinigų jaunimui. 

Trečiosios vietos nugalėtojai – „Ubster Farm“, vystanti draugišką gamtai hidroponikos ir akvaponikos sistemą. Inovatyvus auginimo būdas leidžia įkurti jaukų miesto ūkį, kuriame per trumpą laiką, vartotojams patogioje vietoje, būtų galima užauginti salotų, žolelių, daigų ir gėlių, kurių nereikėtų transportuoti, šaldyti ir kitaip apdoroti siekiant išsaugoti maistingąsias savybes. 

Įkvėpimo semiasi iš verslo liūtų 

Konkursą laimėjusios komandos išvyks savo verslo idėjas išbandyti tarptautiniu mastu – vienoje versliausių Europos sostinių – Londone. Verslumo kelionės metu komandos susitiks su komercijos atašė Jungtinėje Karalystėje Mantu Zamžicku, kuris kviečia komandas aptarti naujausias verslo pradžios aktualijas ir sutiko pasidalinti geriausia Jungtinės Karalystės verslo patirtimi. 

Daugiau nei pusmetį trukusio verslumo projekto organizatoriai už paramą dėkoja telekomunikacijų bendrovei „Tele2“, sėkmingai vystančiai „Tele2 Verslo Akseleratoriaus“ projektą. Rėmėjas viso projekto metu palaikė projekto komandas, dalijosi patirtimi ir įkvėpimu. 

„Visos komandos pristatė itin inovatyvias, aktualias ir potencialą stipriu verslu tapti turinčias idėjas. Džiaugiamės galėję prisidėti prie šio projekto ir pasidalinti turima patirtimi  – juk entuziastingiems jauniems žmonėms labiausiai reikia ekspertinės paramos, patarimų, o kartais tiesiog palaikymo“, – sakė Mindaugas Savickas, „Tele2“ rinkodaros direktorius.  

Su M. Savicku ir „Tele2“ rinkodaros vadovu verslui Luku Mulevičiumi projektą laimėjusi komanda susitiko viešbučio „Pacai“ restorane. 

„Mums skirtas laikas, patirtis, kuria su mumis pasidalino „Tele2“ atstovai – dar vienas atspirties taškas mūsų verslo kelionės pradžiai“, – įspūdžiais dalijosi komandos „Buddy“ atstovė Samanta Skridlaitė. 

Svarbiausia žinoti, nuo ko pradėti 

Nuo 2018 m. rudens projekto dalyviai lavino verslumo įgūdžius, būrėsi į komandas ir intensyviai dirbo vystydami savo verslo idėjas. Projekto komandų, drauge dirbančių jau keletą mėnesių, darbą rengiant verslo planus nuolat kuravo ir konsultacijas teikė įvairių verslo sričių ekspertai, o kai kurių komandų verslo potencialas jau įvertintas ir už projekto ribų. 

„Creazone” šeimos projektai unikalūs tuo, kad trunka keletą mėnesių, per kuriuos dalyviai įgyja visų verslo pradžiai reikalingų įgūdžių ir kompetencijų. Socialinių verslumo įgūdžių mokymai, verslo idėjų mugės, stovyklos, individualios profesionalų konsultacijos – neįkainojama galimybė studentams ir dėstytojams išmokti to, ko nemoko nė viena aukštoji mokykla. 

„Puikūs mentoriai, proga klausti ir klysti saugioje aplinkoje, galimybė išbandyti teorines žinias praktikoje – tai geriausia, ką man davė projektas, kuris mane paskatino žengti tvirtus savo karjeros žingsnius“, – apčiuopiamą projekto naudą praėjus daugiau nei 6 metams prisimena vienas pirmųjų projekto dalyvių Egidijus Keliuotis, šiuo metu einantis „Lietuvos energija” informacinių technologijų veiklos vadovo pareigas.

Pranešimą paskelbė: Džeraldas Kauneckas, UAB „Idea Prima”

One Comment

  • Patricija

    Jaunimas yra veržlus, siekiantis tobulėti ir nebijantis naujų technologijų, naujų sprendimų. Dažniausiai jauni specialistai turi visai kitą požiūrį ir supranta, jog verslo analitika yra nepaprastai svarbi siekiant geresnių rezultatų

Parašykite komentarą