Veidrodis mažame bute yra interjero detalė, padedanti optiškai praplėsti erdves. Tačiau dėl veidrodžio atspindėjimo specifikos reikia žinoti keletą detalių.
Pirminė ir svarbiausia veidrodžio funkcija – rodyti žiūrintį. Tačiau jo gebėjimas atspindėti ir sukurti optinę apgaulę yra naudojamas ir erdvėms praplėsti.
„Veidrodis suteikia ne vien didesnės erdvės, kurios itin reikia mažame bute, pojūtį. Sumontavus, pavyzdžiui, vieną veidrodį priešais kitą, sukuriamas dvigubo veidrodžio su trimačiu vaizdu efektas. Arba veidrodį pastačius priešais sieną, jis sukuria gylio efektą“, – pasakoja interjero salono „Dekorė“ bei tuo pat pavadinimu veikiančios įmonės vadovas Almantas Leimonas.
Veidrodžio dydis ir spalva
Mažame bute didžiausią erdvės efektą sukurs didelių išmatavimų kuo didesnio pločio veidrodis, kuris montuojamas nuo grindų iki lubų. Kuo didesnis veidrodžio plotas, tuo erdvė, net ir pati mažiausia, atrodys esanti kur kas didesnė. Todėl A.Leimonas pataria visada ieškoti galimybės ant sienos sumontuoti maksimaliai didžiausių matmenų veidrodį.
Pastaruoju metu madingi veidrodžiai tonuotais stiklais, sendinti, dekoruoti. Vis tik tokius veidrodžius A.Leimonas pataria rinktis dideliems būstams, o mažuose pirmenybę siūlo teikti skaidriam, švarių spalvų veidrodžiui. Jame turi atsispindėti tik interjero detalės, spalvos.
Kaip padvigubinti vonios kambarį
„Savo 44 kv. m bute pirmiausia veidrodį sumontavau ant prieškambario sienos – tai yra apvalus veidrodis su LED apšvietimu, kuris įsijungia ir suteikia jaukumo vos tik įėjus į butą. Veidrodis prieškambaryje yra būtinas net ir tiems, kurie jį naudoja vien tik pagal pirminę paskirtį“, – pasakoja interjero salono savininkas.
Didžiausią efektą sukūrė veidrodis, sumontuotas 6 kv. m ploto vonios kambaryje. Jam buvo parinktas maksimaliai didelis apvalus veidrodis su LED apšvietimu. Šis sprendimas vonios kambarį „padidino“ kone dvigubai.
Langai ir veidrodžiai
Neretai mažuose butuose renkamasi veidrodžius montuoti siaurame tarpe tarp dviejų langų. Gal tai ir neblogas sprendimas, kaip pastebi A.Leimonas, bet būtina įvertinti, kaip jis derės su užuolaidomis, ar jos neužgoš jo. Jeigu veidrodis bus įrengtas ant saulėtos sienos, jis ne tik sustiprins šviesos srautą, bet ir parodys perdien susikaupusias dulkes, tad toks sprendimas vargu ar bus priimtinas praktiškiems žmonėms. Nuo veidrodžio atsispindinti šviesa gali trukdyti matyti televizoriaus arba stalinio kompiuterio ekraną. Taigi montuojant veidrodį, reikia įvertinti ir tai, kaip jis atspindės saulės šviesą ir kur nukreips šviesos srautą.
Dar intensyvesnį atspindį sukuria ir vis labiau populiarėjančios veidrodinės plytelės.
Estetika, funkcionalumas ir praktiškumas
Montuojant veidrodžius, A.Leimonas pataria derinti šiuos aspektus. Gali būti, kad mažame bute pavyks rasti vietą, kuri puikiai tiks veidrodžiui. Tačiau būtina įvertinti, ar tai nėra vieta, pro kurią nuolat vaikštoma, stumdomi baldai, nes tokiu atveju veidrodis nebus nei praktiškas, nei funkcionalus. Tad geriau rinktis gal mažiau apšviestą, gilesnę, bet patogesnę vietą, kur veidrodis, patariant specialistui, taip pat gali padėti sukurti dekoratyvinę interjero detalę arba praplėsti erdvę.
„Pirmiausia siūlau gerai apgalvoti, kokią funkciją bute atliks veidrodis, – atkreipia dėmesį specialistas. – Veidrodis su LED apšvietimu gali būti ir kaip šviesos šaltinis, ir kaip dekoratyvinė detalė. Tačiau įprastas veidrodis gali būti naudojamas pagal savo pagrindinę funkciją, pvz., sumontuotas ant spintos durų. Įsirengiant veidrodį su LED apšvietimu, būtina įvertinti instaliaciją, kuri gali tapti kliūtimi pasirenkant vietą.“
Dar vienas būdas eksperimentuoti mažame bute – rinktis laisvai pastatomą veidrodį, kurį, tinkamai sutvarkius kitą pusę, galima statyti ir kambario viduryje, perkėlinėti pagal poreikį ir nuotaiką.
Veidrodis kaip paveikslas
Veidrodis, sumontavus jį rėmuose, gali prilygti paveikslui. Jis gali būti įvairių dydžių, formų, skirtingų spalvų, dekoruotas įvairiais raštais. Tačiau mažoje erdvėje įmantriai įrėmintas veidrodis gali tapti pertekliniu akcentu, tad geriau rinktis tokį rėmą, kuris dėmesį nukreiptų į patį veidrodį. Mažai erdvei geriau tiks minimalistiniai dekoravimo elementai.
Veidrodis kaip valgymo kultūros dalis
Mažo ploto bute paprastai yra tik viena valgymo zona, o virtuvės spintelės yra ne tik vieta rakandams laikyti – jos gali tapti išskirtiniu interjero akcentu.
Jeigu valgomojo stalą pastatysite prie veidrodžio, greitai pajusite, kokią įtaką tai daro valgymo kultūrai. Pamatę veidrodyje pietų atspindį, nesąmoningai ieškosite gražesnių indų, spalvingų puodelių, grakščių taurių, nes veidrodis visus įrankius ir indus padaugins. Efektą dar labiau stiprina veidrodžiais dekoruotos virtuvės spintelių durelės. Vienam iš tokių projektų „Dekorė“ tiekė neskaidrų, dūmo spalvos, sendintą veidrodį.
„Dekorė“ gamina ir pagal individualius užsakymus
Įmonė „Dekorė“ pagal užsakymus gamina įvairių išmatavimų, spalvų, formų veidrodžius bei veidrodines plyteles. Pastaruoju metu ypač populiarūs puošnūs veidrodžiai ir plytelės facetuotomis (nuožulniomis) briaunomis. „Mes naudojame specialias programas, tad galime klientams pasiūlyti įvairaus apdirbimo, išmatavimų veidrodžius, veidrodines plyteles – pagal kliento poreikius, – sako įmonės „Dekorė“ vadovas A.Leimonas. – Gaminame ir veidrodžius su LED juosta, kuri yra hermetiška, tad atspari drėgmei. Saugumui užtikrinti atskiruose gaminiuose naudojame specialias plėveles, kurios apsaugo nuo sužeidimų veidrodžiui sudužus. Jeigu klientai pageidauja, gaminius galime ir sumontuoti.“
„Dekorė“ nuotr.
Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”