Transportas

VDI ir VSAT bendradarbiavimas nelegalaus darbo prevencijai pasiteisino

Siekiant užkirsti kelią nelegaliam darbui transporto sektoriuje, Valstybinė darbo inspekcija (VDI) vykdė neplaninę akciją kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

 

2022 m. balandžio 16 d. VDI Vilniaus skyriaus bei VSAT Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai Šalčininkų pasienio kontrolės poste (Pamūrinės k.) bendrai tikrino krovininio transporto priemonių vairuotojus.

Akcijos metu patikrinta 12 Lietuvos įmonių vairuotojų  ir tik 2 iš jų įdarbinti nepažeidžiant įdarbinimo tvarkų.  VDI pradėjo tyrimus: 3 atvejai dėl nelegalaus darbo; 8 atvejai dėl Lietuvoje  dirbančių užsieniečių (LDU) pranešimo nepateikimo; 1 atvejis, kai vairuotojas dirbo nemokamų atostogų metu. Taip pat nustatyta, jog dvi įmonės jau yra baustos už nelegalų darbą, tačiau iš klaidų nepasimokė. Tokios priemonės pilnai pasiteisino ir bus atliekamos ateityje.

VDI primena: Užsieniečių teisinės padėties įstatymo 62 straipsnio 7 punktu Darbdavys arba įmonė, į kurią užsienietis atsiunčiamas laikinai dirbti, informaciją apie įdarbintą arba atsiųstą laikinai dirbti į Lietuvos Respubliką užsienietį teikia Lietuvos Respublikos valstybinei darbo inspekcijai prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Užimtumo tarnybai per Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacinę sistemą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus ir Užimtumo tarnybos direktoriaus nustatyta tvarka. Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus, Lietuvos Respublikos vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus ir Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktoriaus 2019-09-27 įsakymu Nr. V-401/EV-281/V-395 „Dėl informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo“, patvirtinto Informacijos apie Lietuvoje dirbančius užsieniečius pateikimo tvarkos aprašo (toliau – LDU pateikimo tvarkos aprašas) 7 punkte nustatyta pranešimo tvarka ir terminai: „Darbdavys, įdarbinęs Aprašo 4.1 papunktyje nurodytą užsienietį, privalo užpildyti LDU pranešimą ir pateikti per EDAS ne vėliau kaip likus vienai darbo dienai iki užsieniečio įdarbinimo dienos.

Pranešimą paskelbė: Jolanta Bielskienė, Valstybinė darbo inspekcija

Parašykite komentarą