Politika ir teisė

Vašingtone vyks ES ir JAV ministrų susitikimas

Lapkričio 18 d. Vašingtone vyks Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ministrų lygio susitikimas teisingumo ir vidaus reikalų klausimais. ES šiame susitikime atstovaus ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos teisingumo ministras Juozas Bernatonis bei vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius, Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoja, teisingumo, pagrindinių teisių ir pilietybės reikalų komisarė Viviana Reding ir ES vidaus reikalų komisarė Cecilia Malmstrőm.

ES ir JAV delegacijos apsikeis informacija apie pastarojo laikotarpio pasiekimus teisingumo ir vidaus reikalų srityse.

„Su savo partneriais iš JAV turime aptartį daug abiems pusėms aktualių teisingumo srities klausimų. Bus aptarti svarbūs daugiašalio teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose bei civilinės teisės srityje aspektai. Taip pat susitikimo metu ketinama apžvelgti esamą situaciją duomenų apsaugos srityje, Eurojusto ir Europolo veiklos perspektyvas, EK siūlomos bendros Europos prokuratūros steigimo galimybes“, – pabrėžia teisingumo ministras J. Bernatonis.

„Judumo, migracijos ir sienų valdymo kontekste ypatingas dėmesys bus skirtas situacijai Sirijoje ir su tuo susijusių migracijos srautų klausimui“, – teigia vidaus reikalų viceministras E. Jankevičius. – Susitikimo metu taip pat numatoma aptarti ES ir JAV bendradarbiavimą kovos su terorizmu, kovos su kibernetiniais nusikaltimais ir kibernetinio saugumo srityse“.

Po susitikimo numatytas teisingumo ministro J. Bernatonio susitikimas su JAV lietuvių bendruomene ir Teisingumo departamento atstovais.

Reguliarūs ES ir JAV teisingumo ir vidaus reikalų ministrų susitikimai vyksta du kartus per metus, paeiliui organizuojami JAV arba pirmininkaujančios ES Tarybai valstybės narės teritorijoje. Tai bus antrasis šių metų susitikimas, pirmasis vyko Dubline birželio 13–14 d. Airijos pirmininkavimo ES Tarybai metu.

Parašykite komentarą