Studijos

Vasaros palydos su lietuvišku džiazu Skandinavijoje

Paskutinį vasaros penktadienį, rugpjūčio 27-ąją, trijose Šiaurės šalyse – Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje – įvyko trečiosios nuotolinių koncertų ciklo #coolsoundsLT dalies „Episode 3” premjera YouTube kanale „Lithuanian Art and Culture in SE-FI-DK”.

Nuotoliniame koncerte „Episode 3” pristatoma aukštos kokybės džiazo, neo-soul, elektroninės, world ir fusion muzikos sintezė. Tai originali lietuvių sukurta muzika, kurią atlieka išskirtiniai džiazo virtuozai iš Lietuvos. 

Šiame koncerte galima išgirsti ne tik Lietuvoje, tačiau ir visame pasaulyje pripažintą bei apdovanotą grupę „Keymono“, po ilgų ieškojimų grojančią šiltą ir jaukų elektroninį soulą, vieną ryškiausių Lietuvos džiazo kolektyvų Dainius Pulauskas Group, taip pat nuostabias džiazo virtuozų dueto Kęstutis Vaiginis (saksofonai) ir Dmitrijus Golovanovas (fortepijonas) kompozicijas bei grupę „Reinless“, kuri atlieka autentišką Jievaro Jasinsko kompoziciją, įkvėptą lenkų režisieriaus Jozefo Lejtes filmo „Barbora Radvilaitė” (1936). Be to, galima išgirsti ir charizmatiškos džiazo dainininkės Veronikos Čičinskaitės-Golovanovos kolektyvą „Veronika Chichi Quartet“.

„#coolsoundsLT yra nuostabus projektas! Džiaugiamės būdami jo dalimi! Tai puiki galimybė tiek mums, tiek gerai lietuvių muzikai būti išgirstai už Lietuvos ribų”, – sako „Keymono” klavišininkas  Alvydas Maciulskas.

Projektą #coolsoundsLT, kurio tikslas – pristatyti iškilius Lietuvos muzikos atlikėjus ir jaunuosius talentus Šiaurės šalių auditorijai, inicijavo ir koncertus rengia kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje Liana Ruokytė-Jonsson, bendradarbiaudama su Lietuvos džiazo federacija, „Wide Wings“ (LT) ir „Swinging Europe“ (DK). Koncertų ciklą #coolsoundsLT remia Lietuvos kultūros institutas.

Koncertas transliuojamas nuo rugpjūčio 27 d. 12.00 val. (CET) YouTube kanale „Lithuanian Art and Culture in SE-FI-DK” ir liks jo archyve su nuolatine prieiga.

Pranešimą paskelbė: Ramūnas Korsakas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą