Įvairenybės

Vartotojų aljansas siekia vartotojams palankių pokyčių teikiant atstovaujamuosius ieškinius

Spalio 12 d. LR Seime bus svarstomos Civilinį procesą reglamentuojančių Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktų įgyvendinimo įstatymo nuostatos, reglamentuojančios ieškinių dėl teisių gynimo priemonių taikymo (atstovaujamųjų ieškinių) teikimą. Vartotojų aljansas atkreipia dėmesį: įstatymo projekte numatoma tvarka, kad nukentėjusių vartotojų grupę reikia sudaryti prieš kreipiantis į teismą, pavers vartotojams naudingus mechanizmus deklaratyviais ir praktiškai beveik nenaudojamais, kaip nutiko grupės ieškiniams iki paskutinių pakeitimų.

Vartotojų aljansas siūlo nustatyti vėlyvą opt-in principą, kuris reiškia, kad vartotojai gali
prisijungti prie ieškinio ne tik pradinėje, bet ir galutinėje ieškinio nagrinėjimo stadijoje, kai daliniu sprendimu jau nustatyta verslininko atsakomybė (kaltė) ir lieka nuspręsti tik dėl kiekvieno individualaus vartotojo reikalavimo (žalos atlyginimo ar kompensacijos dydžio).
Tokia tvarka sėkmingai veikia ES valstybėse, pvz. Prancūzijoje ir Italijoje.

Vartotojų aljanso viceprezidento Ryčio Jokubausko teigimu, priėmus Vartotojų aljanso rekomenduojamas nuostatas vartotojai galėtų kokybiškiau ginti savo interesus ir realiai naudotis atstovaujamųjų ieškinių teikiamomis galimybėmis.

R. Jokubausko vaizdo komentaras https://files.fm/u/ccy2w5acy 

Vartotojų aljansas – tai 2012 m. įkurta įgaliotoji vartotojų asociacija, jungianti daugiau nei 10 aktyvių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų. Aljanso nariai dalyvauja teisėkūros iniciatyvose, skleidžia informaciją, kelia vartotojų apsaugos problemas bei prisideda prie jų sprendimo. Daugiau informacijos apie organizacijos veiklą www.vartotojualjansas.lt 

Pranešimą paskelbė: Eglė Kybartienė, Vartotojų aljansas

Parašykite komentarą