Verslas

Varėnos r. investuos į infrastruktūros plėtrą: pasirašytas susitarimas dėl 2024–2029 m. Alytaus regiono funkcinės zonos strategijos

Gegužės 8 d. tapo istorine ir labai svarbia diena Varėnos kraštui – Merkinės dvarvietėje buvo pasirašytas ilgalaikis susitarimas dėl 2024–2029 m. Alytaus regiono funkcinės zonos strategijos įgyvendinimo Alytaus miesto, Druskininkų, Alytaus, Lazdijų ir Varėnos rajonuose.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau, po ilgų diskusijų pasiekėme susitarimą. Alytaus regiono savivaldybės kartu investuos į funkcinės zonos infrastruktūrą ir paslaugų tinklo efektyvumą, siekdamos pagerinti regiono verslo aplinką, padidinti investicinį ir turistinį patrauklumą bei viešųjų paslaugų kokybę ir įvairovę.

Šios strategijos pagrindu Alytaus regionas, o kartu ir Varėnos r. savivaldybė pritrauks nemažas investicijas, tad kartu su kitomis savivaldybėmis galėsime įgyvendinti ne vieną rimtą projektą ir pagerinti Varėnos r. žmonių kasdienį gyvenimą“, – kalbėjo Varėnos r. savivaldybės meras Algis Kašėta.

Per ateinančius penkerius metus visame Alytaus regione planuojama įgyvendinti 48 projektus, kurių bendra vertė 102,9 mln. Eur. Iš jų 75,4 mln. Eur 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Likusią dalį prisidės regiono savivaldybės iš savo biudžeto lėšų.

Varėnos r. savivaldybėje planuojama įgyvendinti projektus už beveik 14 mln. Eur, iš jų 11,9 mln. Eur 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.

 Ką šis susitarimas reiškia Varėnos r. savivaldybei?

Investicijos į turizmo infrastruktūrą ir dėmesys – verslui

Planuojama:

  • Pritaikyti lankymui Merkio ir Nemuno upes, įrengiant upių turizmui vystyti reikalingą infrastruktūrą: pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo ir (ar) sustojimo (apsisukimo) aikšteles, stovyklavietes ir atokvėpio vietas su lauko baldais, vandens trasų ženklus, terasuotus pėsčiųjų takus, pontoninius tiltelius baidarėms įleisti, šiukšliadėžes, biotualetus, informacinius stendus, rodykles, persiregimo kabinas, apžvalgos aikšteles, laužavietes, pavėsines ir kitus mažosios architektūros elementus, atlikti įlipimo / išlipimo ploto sutvirtinimo darbus ir pan.
  • Sutvarkyti prieigas prie Lietuvos partizanų ir jų rėmėjų memorialinio komplekso Merkinės mstl.; Atlikti Merkinės krašto muziejaus aikštės kapitalinio remonto darbus (trinkelių dangos, suoliukų, šiukšlių dėžių, dviračių stovų, gertuvės ir apšvietimo įrengimas) ir įrengti automobilių (autobusų) stovėjimo aikštelę; Marcinkonių k. sutvarkyti prieigas prie Kryžiaus, Lietuvos partizanų kapo, Lietuvos kario Kazio Čebelio kapo ir Marcinkonių Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčios komplekso ir jo varpinės.
  • Varėnos sporto centre, esančiame J. Basanavičiaus g. 2A, Varėnoje, įrengti naujas patalpas ir jų dalį pritaikyti verslo bendradarbystės veikloms (kurti produktus, paremtus trumposiomis tiekimo grandinėmis ir skatinti paslaugas, paremtas tvariu gyvenimo būdu).
  • Parengti ir įgyvendinti priemones, skatinančias kurti verslą Alytaus regione.

 Bus plečiamos visuomenės sveikatos stiprinimo ir neformaliojo švietimo paslaugos

  • Planuojama įrengti daugiafunkcę sporto salę (1 270 kv. m.) Varėnos  sporto centre, esančiame J. Basanavičiaus g. 2A, Varėnoje, taip sudarant sąlygas visuomenės sveikatos stiprinimo ir neformaliojo švietimo paslaugų spektro plėtrai ir jų prieinamumo didinimui. O tame pačiame pastate įrengus Atviro jaunimo centro erdves, taps prieinamesnės jaunimui teikiamos socialinės paslaugos.

Visame regione – vieninga viešojo transporto sistema

  • Visos regiono savivaldybės planuoja kurti vieningą elektroninio bilieto, maršrutų planavimo sistemos valdymą, modernizuoti viešojo transporto infrastruktūrą.

Detaliau su 2024–2029 m. Alytaus regiono funkcinės zonos strategija galite susipažinti čia: https://varena.lt/veiklos-sritys/alytaus-regiono-funkcines-zonos-strategija/

Pranešimą paskelbė: Inga Videikaitė, Varėnos rajono savivaldybės administracija

Varėnos r. investuos į infrastruktūros plėtrą: pasirašytas susitarimas dėl 2024–2029 m. Alytaus regiono funkcinės zonos strategijos

Parašykite komentarą