Studijos

Valstybinio Vilniaus mažojo teatro kreipimasis

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras atsiriboja nuo Rusijos propagandiniame kanale pasirodžiusio interviu ir vedėjo išprovokuotų klausimų, į kuriuos atsakinėjo režisierius Rimas Tuminas. Minėto interviu metu pasisakymai Lietuvos istoriniais, politiniais klausimais nėra teatro pozicija. Esame įsitikinę, kad menas ir kultūra – tai geriausia terpė, kurioje skaudžios istorinės patirtys įprasminamos ir išreiškiamos tam, kad jos būtų perduodamos iš kartos į kartą ir niekada nebūtų pamirštos. 

Sovietinės okupacijos metais buvo įkalinta, nužudyta ir ištremta šimtai tūkstančių žmonių. Tai Lietuvos piliečiai, kurie galėjo tapti mokslininkais, menininkais, aktoriais, muzikantais, politikais ar tiesiog laisvos Lietuvos kūrėjais. Šį ypatingai skaudų Lietuvai laikmetį Vilniaus mažasis teatras stengiasi atspindėti ir savo statomuose spektakliuose.

Apgailestaujame, kad menininkai paverčiami propagandinio mums priešiškai nusiteikusios šalies karo įrankiu. Savo ruožtu mums tai – dar didesnis įpareigojimas teatre kartoti istorinės atminties naratyvus, idant tokio pobūdžio propagandai bei provokacijoms galėtų atsispirti ne tik šalies kūrėjai, bet ir visi teatrą mylintys Lietuvos žmonės. 

Pranešimą paskelbė: Eva Urbanavičiūtė, Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą