Studijos

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga „Maxima“ šalies istoriją kviečia patirti per animaciją

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą šviečiamąjį projektą LT1918 įgyvendinanti bendrovė „Maxima“ pristatė unikalų trijų minučių animuotą istorijos filmą „LT1918 Valstybės atkūrimo kelias | Pradžia“. Autentiška medžiaga paremtas animacinis filmas žiūrovus nukelia į 1917 m. rugsėjo-gruodžio įvykius, lėmusius Lietuvos valstybės atkūrimą. Šis filmas – tai bendras „Maximos“ iniciatyva vykdomo projekto LT1918 istorikų komandos ir studijos „Wide Wings“ darbas.

Animaciniame filme vaizdžiai ir įtaigiai pristatomas valstybės atkūrimo priešaušris, svarbiausių asmenybių paveikslai. Lietuvos valstybės raidai lemiamo laikotarpio istorija pateikiama glaustai. Per tris minutes filmuko kūrėjai mus ne tik nukelia daugiau nei šimtą metų į praeiti, taip pat spėja įtraukti į to meto atmosferą, bei atskleidžia pagrindinių visuomenės veikėjų charakterius.

„Esame lietuviškas prekybos tinklas ir didžiuojamės valstybės atkūrimo šimtmetį švenčiančios šalies istorija. Ji – įvairiapusė, sudėtinga, neretai skausminga, bet tuo pačiu ir nepaprastai įdomi. Tiek projektu LT1918, tiek ir šiandien pristatytu animaciniu filmu siekiame padėti ją pažinti visiems, o ypač – jaunosios kartos atstovams. Juk kiekvienas mūsų didžiuojamės Lietuvos – nepriklausomos, demokratinės valstybės, nueitu keliu“, – pažymi bendrovės „Maxima“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Projektu LT1918 kuriama unikali 1918 m. laiko juosta, kur diena po dienos atskleidžiami lygiai prieš 100 metų nutikę įvykiai, autentiškai supažindinama su Lietuvos valstybės aušros laikotarpiu. Į projektą įsitraukę moksleiviai tampa gyvais dviejų skirtingų epochų pokalbio liudininkais ir dalyviais, kurie nagrinėja ir lygina dvi visuomenes: vieną, lėtai žengiančią valstybingumo pradžios keliu 1918 metais, ir kitą, šiandieninę, – veržliai realizuojančią savo pasirinkimų laisvę, žinių ir technologijų amžiuje. Projektą vykdo profesionali istorikų komanda, bendradarbiaujanti su Lietuvos centriniu valstybės archyvu, Lietuvos valstybės istorijos archyvu, Kauno miesto muziejumi, Vilniaus universitetu bei kitomis institucijomis.

„Filmo kūrybinė grupė kėlė sau tikslą sujungti iškiliausių Lietuvos istorikų ir medijų profesionalų kompetenciją, kad pavaizduotų įtaigų bei autentišką Lietuvos paveikslą prieš pat atkuriant valstybę. Tai buvo įdomus kūrybinis iššūkis, kurio rezultatas, neabejojame, kiekvienam žiūrovui sudarys galimybę prisiliesti prie šalies istorijos bei dar geriau ją pažinti“, – sako filmo kūrybinės grupės vadovas Justas Juras.

Animacinis filmas – tai Lietuvos Šimtmečio proga „Maximos“ įgyvendinamo projekto LT1918 dalis. Kovo 11 dieną buvo pristatyta pirmoji projekto dalis, skirta visos Lietuvos mokykloms. Projektu siekiama moksleivius su mūsų šalies istorija supažinti per išmaniąsias technologijas. Dalyvaudami projekte 9-12 klasių moksleiviai gali kūrybiškai atskleisti savo santykį su valstybės istorija. Moksleivių komandas konsultuoja profesionalūs istorijos tyrėjai, o už geriausiai atliktas užduotis komandos bus apdovanotos prizais.

Projekto iniciatorė „Maxima“, būdama socialiai atsakinga įmonė, nuosekliai remia šalies mokyklų pažangos projektus. Jau visai netrukus, gegužės pabaigoje, startuos ir viena iš „Maximos“ inicijuotų programų, gyvuojanti jau daugiau nei 15 metų, skirta skatinti visos Lietuvos moksleivius siekti savo užsibrėžtų tikslų – „Lietuvos Maximalistai“.

Filmą „LT1918 Valstybės atkūrimo kelias | Pradžia“ galima peržiūrėti internetu: https://youtu.be/hQiD2WJrsyU

Apie bendrovę „Maxima“

Tradicinės lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ stiprybės – mažos kainos ir platus, ypač lietuviškų prekių, pasirinkimas. Tinklą valdanti bendrovė „Maxima LT“ yra didžiausia lietuviško kapitalo įmonė, viena didžiausių mokesčių mokėtojų bei didžiausia darbo vietų kūrėja šalyje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 245 „Maximos“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 15 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. klientų.

Pranešimą paskelbė : Rūta Pastarnokienė, Fabula Hill+Knowlton Strategies

Parašykite komentarą