Verslas

Valstybė skatina įmonių MTEPI – 50 tūkst. eurų dalyvavimui tarptautiniuose renginiuose

Iki lapkričio 30 d. Lietuvos įmonės dar gali pasinaudoti Inovacijų agentūros administruojamu 50 tūkst. eurų finansavimo krepšeliu ir padengti būsimas ar patirtas išlaidas už dalyvavimą renginiuose, skatinančiuose mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas (MTEPI). Valstybė kompensuoja nuo 2023 m. sausio 1 d. iki gruodžio 10 d. patirtas išlaidas.  Šios investicijos jau padėjo Lietuvos įmonėms užmegzti vertingus kontaktus ir imtis bendrų projektų su užsienio partneriais.

Partnerystės – Švedijoje ir Slovakijoje

Tiksli finansuojamų išlaidų suma, kurią įmonės gali atgauti, svyruoja nuo 615 Eur iki 2325 Eur ir priklauso nuo šalies, kurioje vyksta renginys. Viena iš organizacijų, pasinaudojusių šia galimybe, buvo Lietuvos maisto eksportuotojų asociacija „Litmea“. Ji atgavo 832 Eur už kelionę į Švediją ir 1009 Eur – į Slovakiją.

„Papildomas finansavimas mums padėjo išvykti ir dalyvauti svarbiuose tarptautiniuose renginiuose, ten atrasti užsienio partnerius. Nors lėšos ir nėra milžiniškos, bet kryptingos ir labai aktualios. Jos suteikia papildomą paskatą įgyti tarptautinės patirties – savo resursų asociacijoms ar įmonėms nuvykti į tarptautinius renginius ne visada užtenka“, – sako „Litmea“ vadovas Giedrius Bagušinskas.

Pasak jo, Slovakijoje asociacija susitiko ne tik su Europos sąjungos įmonėmis, bet ir su organizacijomis iš Ukrainos, su jomis diskutavo apie ES finansavimo projektus bei priemones. Švedijoje vykusiame renginyje kalbėta apie Baltijos jūros regiono strateginius tikslus, būsimų konsorciumų formavimo ir paraiškų planavimo klausimus.

„Baltijos jūros regionas mums yra strategiškai svarbus ir prioritetinis, kadangi dalis jo šalių priklauso Skandinavijai, o mes ten turime nemažai planų. Tiek Slovakijoje, tiek ir Švedijoje vyko renginiai arba diskusijos, skirtos ieškoti partnerių dalyvavimui tarptautinėse MTEPI programose. Taigi, ir mes radome naujus partnerius, daug ką kartu aptarėme, tad bendrai teiksime paraiškas“, – sėkminga patirtimi dalinasi G. Bagušinskas.

Kompensaciją galima gauti 3 kartus  

Pasak Pauliaus Petrausko, Inovacijų agentūros Proveržio departamento vadovo, šiuo finansavimo kvietimu šiemet jau pasinaudojo asociacijos, su MTEPI projektais dirbančios įmonės, taip pat ir viešosios įstaigos. Dalis jų finansavimą gavo ir kelis kartus.

„Maksimaliai per metus galima gauti kompensaciją už dalyvavimą trijuose renginiuose. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įmonei nereikia pateikti patirtų išlaidų ataskaitos – ji numatytą sumą gauna pagal valstybę, kurioje lankėsi. Be to, įmonės papildomai gali gauti iki 500 Eur kompensaciją už dalyvio mokestį renginyje“, – sakė P. Petrauskas.

Organizacijos gali atgauti pinigus už dalyvavimą užsienio renginiuose, kurie skirti susipažinti su tarptautinėmis MTEPI programomis, ugdyti gebėjimus rengti tarptautinių MTEPI projektų paraiškas bei rasti partnerius dalyvauti MTEPI programose.

Pasak P. Petrausko, organizacijos pagal šį finansavimo kvietimą taip pat gali atgauti lėšas ir už konsorciumų susitikimų, skirtų tarptautinių MTEPI projektų paraiškoms parengti, organizavimą. Tokie susitikimai gali būti organizuojami ir Lietuvoje.

Įmonės paraiškas gali teikti iki lapkričio 30 d. Iš viso bendrai šiam finansavimo kvietimui valstybė skiria 50 tūkst. eurų. Fiksuotos kompensuojamos sumos pagal šalį ir išsami informacija apie kvietimą – internetinėje svetainėje www.inovacijuagentura.lt.

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

Parašykite komentarą