Verslas

Valdymo koordinavimo centras ESO pripažino geriausiai valdoma dukterine įmone

  • Valdymo koordinavimo centras ESO pripažino kaip geriausiai valdomą dukterinę įmonę.
  • ESO visose kategorijose įvertinta aukščiausiais balais.
  • Į valdysenos indeksą ESO įtraukta pirmą kartą.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), šiemet pirmą kartą įtrauktas į gerosios valdysenos indeksą, tapo geriausiai valdoma dukterine bendrove tarp valstybės valdomų įmonių. Valdymo koordinavimo centro (VKC) sudaromame indekse bendrovė įvertinta maksimaliu A+ bendruoju įvertinimu.

Bendrasis įvertinimas sudaromas atsižvelgus į tris vertinamų įmonių valdymo dimensijas – tai kolegialūs organai, strateginis planavimas ir įgyvendinimas bei skaidrumo standartai. Visos šios dimensijos ESO įvertintos maksimaliais A+ balais. Gerojo valdymo indeksas šiuo metu yra plačiausiai visų Lietuvos VVĮ valdymo kokybę įvertinantis įrankis.

„Svarbiausi ESO uždaviniai yra nukreipti į elektros ir dujų skirstymo tinklo patikimumą, išmanizavimą  bei efektyvų valdymą. Natūralu, jog tai neatsiejama nuo aukščiausių skaidrumo, strateginio planavimo, atskaitomybės ir kitų gerųjų praktikų taikymo. Džiaugiuosi, kad pirmą kartą patekę į šį reitingą iš karto buvome teigimai įvertinti. Kartu šis įvertinimas yra ir įpareigojimas griežtų standartų laikytis ir ateityje“, – teigia ESO generalinis direktorius Mindaugas Keizeris.

Gerosios valdysenos indekse ESO puikiai įvertintas už korupcijos prevenciją, kolegialių organų nepriklausomumą, jų kompetenciją, įsitraukimą, funkcijas, taip pat už ESO strategijos įgyvendinimą ir priežiūrą bei kt.

ESO valdanti „Ignitis grupė“ šiemet taip pat apdovanota kaip geriausiai valstybės valdoma įmonė didžiųjų bendrovių kategorijoje.

Gerojo valdymo indeksas kasmet sudaromas nuo 2012 m. Jo tikslas, kaip skelbia VKC, yra vertinti ir pamatuoti, kaip tiriamos įmonės įgyvendina pagrindines gerąsias valdymo praktikas, apimančias Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, Nuosavybės gairių, Skaidrumo gairių ir Atrankos gairių nuostatas bei kitus VVĮ veiklą reglamentuojančius dokumentus.

Pranešimą paskelbė: Tadas Markevičius, Ignitis grupė, UAB

Parašykite komentarą