Norint gyventi laimingai, būtina rūpintis savo savijauta ir kreipti dėmesį į visas gyvenimo sritis. Ten, kur mūsų gyvenime kažkas stringa – pritrūko mūsų dėmesio. Ne veltui kinai sako – kur dėmesys, ten – energija. Šiomis mintimis dalinasi sąmoningumo mokytojas, centro „Kelionė į save“ įkūrėjas Valdas Bauža.
„Šiuolaikinis gyvenimas verčia mus skubėti, o tai kelia stresą, nuovargį ir net – perdegimą. Grįžę namo, negalime pamiršti darbo, sprendžiame šeimos problemas. Kyla įvairūs jausmai – nerimas, irzulys, pyktis. Dažnai pritrūksta laiko atsigręžti į save – bet tik gilindamiesi į save bei patys sau padėdami galime tapti laimingesniais. Kita vertus, dabar vasara – atsipalaidavimo ir atostogų metas. Būtent dabar – palankus metas pradėti kurti naudingus įpročius!“, – teigia V. Bauža.
Pasak jo, kelionę į save gali pradėti nuo kelių paprastų žingsnių. Tereikia kiekvieną dieną atlikti keletą sąmoningumo pratimų ir žmogus ims jaustis gerokai geriau. Gerės ir jo santykiai su aplinkiniais, pačiais artimiausiais žmonėmis, o svarbiausia – su savimi.
5 sąmoningumo pratimai, kad taptumėte laimingesni
Visų pirma, teigia V. Bauža, kartas nuo karto dienos bėgyje verta įvertinti savo savijautą. Galbūt esate susierzinęs, o galbūt jaučiate įtampą – įvardinkite šį jausmą. Tuomet jums iš karto šiek tiek palengvės.
Antra, pasigilinkite į šį jausmą, pabandykite pilnai išjausti, iš kur kyla šis pojūtis, kada jis atsirado? Dažniausiai pojūčius sukelia santykis su žmogumi. Labai gali būti, kad įvardinus jausmą ir jį išjautus, prieš akis iškils žmogus, santykis su kuriuo šį jausmą ir sukėlė. Galbūt turėjote nemalonų pokalbį su mama ar susivaidijote su viršininku?
Dar labiau jausmą išgyventi ir jį „paleisti“ padeda laisvasis rašymas. Atsisėskite, paimkite šratinuką į rankas ir rašykite. Galbūt laišką žmogui, su kuriuo kilo konfliktas ar tiesiog kuris jums sukėlė šiuos jausmus. O galbūt – tiesiog rašykite, kas jums ateina į galvą. Pagal kinų mediciną, rankos energetiniais kanalais sujungtos su širdimi, tad rašydami – atlaisvinate širdį, o galų gale – tiesiog išsisakote.
Pabaigę rašymą, pradėkite ketvirtąją pratimo dalį. Užsimerkite, įsivaizduokite tą žmogų ir siųskite tam žmogui meilės visa širdimi. Tai padės jums pamatyti, kad jeigu jums buvo kažkas padaryta negero, tai ne dėl piktų kėslų. Greičiausiai, tas žmogus taip elgiasi dėl to, kad pats patyrė gyvenime sunkumų, o galbūt jam buvo sunki diena ar nelengvas gyvenimo laikotarpis, todėl neverta ant jo pykti ar įsižeisti, mes galime tik atjausti.
Penktoji pratimo dalis – jūsų patyrimo grąžinimas į kūną. Kaip sunkūs pojūčiai užsifiksuoja kūne, tai verta fiksuoti ir malonias būsenas bei laisvės pojūtį. Todėl lėtai giliai įkvėpkite ir labai lėtai giliai iškvėpkite jausdami kiekvieną kūno dalį nuo pėdų iki viršugalvio. Pakartokite pratimą keletą kartų – šią dalį verta atlikti apie dešimt minučių.
Kiekvieną dieną atliekant pratimus, galime patys sau padėti jaustis geriau bei lengviau, ko gero, ir mažinti ligų galimybę.
Nuo finansų iki sąmoningumo mokymo
„Daugelį metų konsultavau verslus, dirbau banke. 2008-9 m. finansinė krizė mano veiklai smogė smarkiai: atsirado skolų, mane užvaldė nerimas. Vos 31 metų sulaukęs sveikas vyras, keletą kartų važiavau į ligoninę, mat, patyriau priešinsultinę būklę“, – pasakoja sąmoningumo mokytojas.
Pasak V. Baužos, teko kažką daryti – vyras sulėtino gyvenimo tempą, atsisuko į save, pradėjo medituoti, reguliariai užsiimti kūno ir sąmoningumo praktikomis. Kuo toliau, tuo labiau šios veiklos jį įtraukė: įvairiose Europos šalyse studijavo ir Kinijoje – Džong Juan čigongą ir Kinų vaizdinių mediciną, Vokietijoje – šeimos konsteliacijų metodą.
Kaip sako sąmoningumo mokytojas, po eilės dvasinių kelionių ir mokslų visame pasaulyje jis pajuto, kad jau ne tik pats išgijo bei yra kupinas jėgų, bet ir gali bei nori padėti kitiems. Po keleto metų kitų žmonių mokymų bei individualių konsultacijų atsirado efektyvi metodika, kaip padėti žmogui, grįsta labai paprastomis, bet efektyviomis sąmoningumo ir kūno praktikomis. Taip atsirado sėkmingai veikiantis centras „Kelionė į save“.