IT naujienos

Vaikų saugumas internete: „Kaspersky Lab“ išsiaiškino lyčių skirtumus

Vyrai ir moterys vienodai linkę kontroliuoti savo vaikų veiklą internete, vienodai rūpinasi, kad atžalos netaptų tinklo grėsmių aukomis. Prie tokių išvadų prieita remiantis „Kaspersky Lab“ kartu su nepriklausomos analitinės agentūros „B2B International“ atlikto globalaus tyrimo* rezultatais.

Nors visuomenės sąmonėje būtent moters suvokimas neatsiejamai susijęs su švelnia ir įvairialype vaikų globa, vyrai ir moterys vienodai reiškia iniciatyvas ir susirūpinimą, kai kalbama apie vaikų saugumą internete. 29 proc. vyrų neramu dėl to, ką jų atžalos mato ir daro tinkle. Šiuo klausimu rūpinasi vos vienu procentu mažiau moterų – 28 proc.

38 proc. apklaustų vyrų pareiškė, kad stengiasi sekti vaikus, kai jie naudojasi internetu, taip pat elgiasi 37 proc. moterų. Tinklalapių lankomumo istoriją interneto naršyklėje tikrina 36 proc. vyrų ir 34 proc. moterų.

Vyrai dažniau skiria vaikų saugumo internete užduotis specialioms programoms su tėvų kontrolės funkcijomis. Panašias technines priemones taiko 29 proc. vyrų ir 24 proc. moterų. Kita vertus, apklausos metu būtent moterys dažniau paminėjo esančios labai suinteresuotos efektyviais vaikų apsaugos sprendimais ir mielai jomis pasinaudotų – apie tai pranešė 76 proc. moterų. Tarp vyrų tokių programinių priemonių poreikis šiek tiek mažesnis – 70 proc. Tikriausiai šį skirtumą lėmė tai, kad vyrai ir taip aktyviau taiko panašias programas.

Vaikų kontrolės socialinėje žiniasklaidoje tyrimas parodė, kad ir vyrai, ir moterys visame pasaulyje pakankamai dažnai tampa savo vaikų draugais įvairiuosiuose socialiniuose tinkluose – po 20 proc. abiejų lyčių.

„Atidžiau pažvelgus į tyrimo rezultatus tampa aišku, kad požiūris į vaikų kibernetinio saugumo užtikrinimą visiškai sutampa su vyrų ir moterų elgesiu gyvenime. Vyrai dažniau pasikliauja technologijomis ir tiksliomis priemonėmis. Būtent dėl šios priežasties jie linkę studijuoti naršyklės įrašų žiniaraštį ir taikyti apsaugos programas, – tyrimo rezultatus komentuoja Konstantinas Ignatjevas, „Kaspersky Lab“ internetinio turinio tyrimo grupės vadovas. – Tačiau mes matome, kad susidomėjimas apsaugos programomis su tėvų kontrolės funkcijomis didelis ir tarp moterų, ir tarp vyrų. Ir tai džiugu, kadangi sukurti iš tiesų saugią internetinę erdvę vaikui galima tik taikant specialias apsaugos priemones.“

Parašykite komentarą