Politika ir teisė

V.Uspaskich vėl neteko EP nario neliečiamybės

Antradienį Europos Parlamentas nutarė neginti savo nario Viktoro Uspaskich (Liberalų ir demokratų aljansas) neliečiamybės nepagarbos teismui byloje. Tai reiškia, kad Lietuvos teismai galės toliau nagrinėti šią bylą.

Priimti tokį sprendimą gegužės 6 d. rekomendavo EP Teisės reikalų komitetas. Nors Strasbūre vykusiame plenariniame posėdyje Liberalų ir demokratų aljanso Europai (ALDE) frakcijos pirmininkas Guy Verhofstadt prašė grąžinti šį klausimą komitetui svarstyti iš naujo, Parlamentas šį siūlymą atmetė (216 balsų už, 380 prieš, 85 susilaikė).

Kovo 25 d. Europos Parlamentas jau panaikino V. Uspaskich neliečiamybę apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo byloje.

EP siekia griežtesnės antibiotikų kontrolės ir geresnės pacientų saugos

ES šalys turi užkirsti kelią vaistų gamintojų įtakai vaistus skiriantiems gydytojams, o antibiotikai turi būti parduodami tik pagal receptą. Be to, svarbu iš esmės pagerinti pacientų saugą ir higieną ligoninėse. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį didele balsų dauguma priėmė Europos Parlamentas (637 balsai už, 32 prieš, 10 susilaikė).

Europarlamentarai nerimauja dėl to, kad net 8-12 proc. į ES ligonines priimamų pacientų patiria nepageidaujamą šalutinį poveikį sveikatai, pavyzdžiui, užsikrečia infekcijomis ar kenčia nuo klaidingai paskirtų vaistų. Beveik pusės su sveikatos priežiūra susijusių nepageidaujamų reiškinių (infekcijų, klaidingo gydymo vaistais ar chirurginių intervencijų komplikacijų) galima išvengti įgyvendinant intensyvios higienos ir kontrolės programas, pažymi EP.

Europarlamentarai ragina ES valstybes užtikrinti, kad biudžeto taupymo priemonės nepakenktų pacientų saugai, o sveikatos priežiūros sistemoms būtų skiriama pakankamai lėšų. Kartu jie siūlo skatinti atsakingą antibiotikų vartojimą: visų pirma jie turėtų būti parduodami tik pagal receptą, išrašomą atlikus mikrobiologinius tyrimus. Be to, ES šalys turėtų užkirsti kelią vaistų gamintojų ir vaistus skiriančių gydytojų interesų konfliktui, vykdyti atsparumo antibiotikams ir antibiotikų suvartojimo ligoninėse stebėseną, taip pat skatinti mokslinius tyrimus ir naujų antimikrobinių medžiagų kūrimą.

EP nariai mano, kad atsakingas antibiotikų vartojimas būtinas ir veterinarijos srityje. Jie siūlo mažinti gyvūnų gydymą antibiotikais, laipsniškai panaikinti profilaktinį jų naudojimą ir vengti masinio gyvūnų gydymo vaistais siekiant užkirsti kelią infekcijos plitimui tarp sveikų gyvūnų.

Parašykite komentarą