Trečiadienį didžioji dauguma Lietuvoje išrinktų Europos Parlamento (EP) narių bei nevyriausybinės aplinkos apsaugos organizacijos pritarė V. Mazuronio pasiūlymui kreiptis į Europos Tarybos (ET) Pirmininką Donaldą Tuską. Kreipimesi prašoma įtraukti Astravo AE saugumo klausimą į artėjančio Rytų partnerystės programos aukščiausių viršūnių susitikimo darbotvarkę lapkričio 24 d.
„Džiaugiuosi, kad kolegos ir nevyriausybinės organizacijos palaiko šią iniciatyvą. Artėjantis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas – daugiau negu ideali proga dar kartą vieningai pasakyti, kad nesaugi Astravo AE negali pradėti veikti Lietuvos ir ES pašonėje. Esu įsitikinęs, kad jeigu ES šiuo Lietuvai svarbiu klausimu parodytų solidarumą – pasiektume rezultatų naudingų ne tik mums, bet ir visai ES“, – sako EP narys V. Mazuronis.
Laiške D. Tuskui rašoma, kad „Susitikime Baltarusijos Prezidentui Aleksandrui Lukašenkai turi būti pasiųstas aiškus signalas, kad ES valstybės reikalauja bekompromisio AE statybos skaidrumo ir saugumo, o esant bent menkiausiai abejonei dėl jų nebuvimo – tokia AE negalėtų pradėti veikti. A. Lukašenka turi suprasti, kad Baltarusijos nenoras laikytis tarptautinių sutarčių (prie kurių pati prisijungė) ir tarptautinių organizacijų keliamų saugumo standartų branduolinei saugai gali labai rimtai pakenkti šios šalies tolimesniam bendradarbiavimui su ES Rytų partnerystės ir kituose formatuose“.
Po kreipimusi be V. Mazuronio taip pat pasirašo EP nariai P. Auštrevičius, Z. Balčytis, V. Blinkevičiūtė, B. Ropė, R. Paksas, A. Saudargas, V. Uspaskich, bei Asociacijos už vieningą ir sveiką Europą direktorė L. Čižiūtė, Lietuvos gamtos fondo direktorius E. Greimas, Lietuvos aplinkosauginių nevyriausybinių organizacijų koalicijos direktorius Ž. Morkvėnas.
Prisegamas kreipimosi tekstas.
Pranešimą paskelbė : Paulius Paulaitis, EP nario V. Mazuronio biuras