Transportas

Už skrydžio bilietus galima atsiskaityti ir elektronine valiuta bitcoin

Kylanti elektroninės valiutos – bitkoinų – vertė pritraukia vis daug vartotojų, todėl ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje jau galima jais atsiskaityti. Aviacijos rinka taip pat yra atvira naujovėms – nuo šiol už lietuviškos oro linijų bendrovės „Air Lituanica“ skrydžio bilietus tiek lietuviams, tiek užsieniečiams bus galima atsiskaityti bitkoinais.
„Atsiskaitymai bitkoinais ypač patrauklūs aviacijos rinkai – ši valiuta padeda pritraukti daugiau užsienio pirkėjų, kadangi galima atsiskaityti iš bet kurio pasaulio krašto. Pavedimas padaromas greitai, nereikia mokėti jokių papildomų mokesčių, kuriuos kitu atveju pasiliktų bankai ar tarpininkai. Galbūt dėl to virtualūs pinigai itin populiarūs daug keliaujančio jaunimo tarpe“, – komentuoja „Air Lituanica“ Komercijos direktorius Simonas Bartkus.
Anot S. Bartkaus, technologijų amžiuje svarbu priimti naujoves. Kylanti bitkoinų vertė tik įrodo, kad žmonės yra atviri naujovėms ir palankiai priima naująją valiutą. Nors kol kas šios valiutos vertė bendroje rinkoje yra labai maža, kas žino – galbūt po kelių metų tai taps finansų rinkos revoliucijos priežastimi.
Pirmasis atsiskaitymas bitkoinais įvyko vakar – klientas iš Nyderlandų pirko bilietus Amsterdamas-Vilnius-Amsterdamas. Atsiskaityti už įsigytus „Air Lituanica“ bilietus bitkoinais galima interneto svetainėje www.airlituanica.com. Bilietų kainos interneto svetainėje nurodomos eurais ir litais. Kai „Air Lituanica“ klientas renkasi mokėti už skrydžio bilietą, jų bitkoinai konvertuojami į eurus ar litus numatytu kursu. Virtualios valiutos kursas imamas iš virtualios bitkoinų keityklos „Bitmarket“. Atsiskaityti už skrydžio bilietą bitkoinais galima perkant visų tipų „Air Lituanica“ bilietus.
„Air Lituanica“ bilietų pirkėjams internetu nuolat plečiamos atsiskaitymo galimybės – už bilietus galima atsiskaityti kredito kortelėmis „MasterCard“ ir VISA, klientai turintys sąskaitas Lietuvos bankuose gali atsiskaityti bankiniu pavedimu, taip pat klientai iš Lietuvos ir Estijos gali atsiskaityti tiesioginiu greituoju internetinės bankininkystės atsiskaitymu (angl. bank-link). „Air Lituanica“ artimiausiu metu planuoja plėsti galimybę atsiskaityti greituoju pavedimu Latvijoje, Suomijoje, Čekijoje, Lenkijoje ir kitur.

Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ vasaros sezono metu pervežė daugiau nei 45 tūkst. keleivių. Rudenį bendrovė per savaitę siūlys 42 išvykimus reguliariaisiais skrydžiais iš Vilniaus oro uosto. „Air Lituanica“ iš Vilniaus oro uosto taip pat skrenda į pagrindinius Berlyno, Prahos, Miuncheno, Prahos, Bilundo, Talino oro uostus bei šią vasarą vykdė sezoninius skrydžius į Švedijos miestus Geteborgą ir Malmę. „Air Lituanica“ skrydžiai yra vykdomi 86 vietų „Embraer 175“ ir 49 vietų „Embraer 145“ tipo orlaiviais. 

Parašykite komentarą