IT naujienos

Tyrimas: dauguma lietuvių renkasi „išmanias“ atostogas

Lietuviško išmaniųjų įrenginių prekės ženklo „eSTAR“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, beveik 90 proc. lietuvių išsiruošę atostogauti kartu pasiima išmanųjį įrenginį. Pusė apklaustųjų ir per atostogas nesutinka pailsėti nuo išmaniojo telefono, o penktadalis į kelioninį krepšį įsimeta ir nešiojamąjį kompiuterį.

„eSTAR“ produktų grupės vadovo A. Byčiaus teigimu, tuo nereikėtų stebėtis: „Technologijų amžiuje išmaniųjų įrenginių apsuptam žmogui sunku visiškai „atsijungti“ net atostogų metu. Kas antras respondentas prisipažino, kad atostogaudamas kasdien 2-3 val. praleidžia prie išmaniojo įrenginio ekrano, o du trečdaliai apklaustųjų išmaniuosius nešasi net į paplūdimį.“

„Tačiau tokie iškalbingi skaičiai savaime dar nereiškia, kad lietuviai yra nenuilstantys darboholikai ir nesiilsi atostogų metu“, – juokauja „eSTAR“ atstovas A. Byčius. „Nors, tiesa, beveik pusė respondentų atostogų metu naudoja žadintuvo funkciją, tačiau, pavyzdžiui, tik penktadalis jų išmaniuosius įrenginius atostogų metu naudoja tam, kad pasitikrintų el. paštą.“

„Didžioji dalis su išmaniaisiais įrenginiais paprasčiausiai ilsisi ir juos naudoja atostoginėms veikloms: organizuoja tolimesnius kelionės etapus (16 proc.), fotografuoja (19 proc.), žiūri filmus ir skaito knygas (13 proc.), naršo internete ir dalijasi įspūdžiais (29 proc.)“, – vardija A. Byčius.

Ką gi dar lietuviai veikia su išmaniais atostogų metu? Trys ketvirtadaliai apklaustųjų atostogaudami stengiasi neatsilikti nuo naujienų – nuolat seka įvykius Lietuvoje. 35 proc. respondentų keliaudami naudoja ne žemėlapį ar specialų navigacijos įrenginį, bet naudojasi išmaniuosiuose esančiomis navigacijos programėlėmis. Vis dėlto, anot A.Byčiaus, nemaža dalis lietuvių naudoja išmaniuosius telefonus pramoginiais tikslais: „Kadangi telefonu tvarkomi įvairūs reikalai, jis visada po ranka, todėl ir pramogų daugelis ieško mobiliajame telefone. Pavyzdžiui, siunčiasi iš interneto įvairius žaidimus ir taip leidžia laisvalaikį.“

Tačiau, pasak A. Byčiaus, lietuviai internetą telefone ir apskritai išmaniuosius telefonus per atostogas naudoja gana taupiai ir apdairiai: „Džiugina tai, kad tik 13 proc. apklaustųjų po atostogų nemaloniai nustemba dėl sąskaitų už telefoną ir naudojimąsi internetu.“

Internetinė visos Lietuvos gyventojų apklausa „eSTAR“ užsakymu buvo atliekama apklausų bendrovės „Norstat Lt“. Ji buvo vykdoma birželio mėn., iš viso apklausta 500 žmonių.

Infografikas_ismaniausieji poilsiautojai

Apie „eSTAR“

„Mikrovisatą“ kurti išmaniuosius įrenginius paskatino sėkminga prekės ženklo „TVSTAR“ istorija. Europoje buvo parduota daugiau nei 1,5 mln. šio prekės ženklo skaitmeninės televizijos priedėlių.

2012 m. „Mikrovisata“ pristatė lietuvišką prekės ženklą „eSTAR“. Šiuo metu įvairiose rinkose parduodami keturi skirtingo ekrano dydžio išmaniųjų telefonų modeliai, platus planšetinių kompiuterių spektras ir „Bluetooth“ pagrindu veikiantys įrenginiai. „eSTAR“ savo produktų asortimente taip pat turi aksesuarų liniją – klaviatūras, dėklus ir įmautes planšetiniams kompiuteriams bei išmaniesiems telefonams.

2014 metai „eSTAR“ planšetinių kompiuterių prekybai buvo itin sėkmingi – lyginant su 2013 metais, parduotų įrenginių skaičius augo keturis kartus.

Rekomenduojame
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą