Nekilnojamas Turtas

Tyrimas atskleidė, kad daugiau nei trečdalis šalies gyventojų neturi įpročio tinkamai naudotis buities prietaisais

Įprasta manyti, kad buities prietaisai, tokie kaip indaplovė ar skalbimo mašina, labai pagerina buities sąlygas, padeda sutaupyti laiką ir kaštus. Tačiau tai anaiptol nėra neginčijama tiesa, kadangi netinkami šių prietaisų naudojimo įpročiai gali brangiai kainuoti ne tik šių buities prietaisų savininkams, tačiau ir jų kaimynams. Kaip parodė draudimo bendrovės „If“ iniciatyva atliktas šalies gyventojų tyrimas, daugiau nei trečdalis (37 proc.) žmonių neturi įpročio indaplovę ar skalbimo mašiną įjungti konkrečiu metu. Būtent todėl žmonės neretai šiuos prietaisus „įdarbina“  prieš miegą ar net išeidami  iš namų.

Naktį įjungtas prietaisas gali pateikti nemalonių siurprizų

Nustatyta, jog netikėtai iš buities prietaisų pratekėjęs vanduo gali pakenkti grindims, sienoms, baldams ar padaryti žalos kaimynams. Dažniausia tokio vandens išsiliejimo priežastis – trūkusi indaplovės ar skalbimo mašinos žarnelė. Gedimo padaryti nuostoliai tokiais atvejais gali siekti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų. 

„Atliktas tyrimas atskleidė, kad gyventojai dažnai nesusimąsto, jog nakties metu, ar išvykus paliktas veikti prietaisas gali pateikti nemalonių siurprizų. Mūsų bendrovės duomenimis, žalų susijusių su skalbimo mašinomis skaičius per pastaruosius 5 metus išliko ganėtinai pastovus, o situacijų, susijusių su indaplovėmis sumažėjo apie 25%, tačiau gyventojai šių prietaisų namuose dar neturi pakankamai daug. Vidutinė išmoka susijusi su tokių prietaisų žalomis pastaraisiais metais siekė bemaž 600 eurų, o didžiausia viršijo net 3 tūkstančius eurų,“ – pasakoja draudimo bendrovės „If” privataus turto produkto vadovas Tomas Sinkevičius.

Būsto draudimas ne visuomet gelbėja
Taip pat reikia nepamiršti, kad įvykę nelaimingi atsitikimai dėl indaplovės ar skalbimo mašinos gedimo susiję ne tik su finansiniais nuostoliais. Nemažai laiko gali atimti ir buto, ar patalpos remontas, formalumų, susijusių su žalos atlyginimu tvarkymas. Kaip pastebi draudimo bendrovės „If“ ekspertai, vandentiekio avarijai kilus daugiabutyje, vanduo dažnai nubėga žemyn per kelis aukštus ir nuostolių padaro keliems butams. Tokiais atvejais papildoma žala kaimynams gali sudaryti ir iki kelių dešimčių tūkstančių eurų. Turto draudimas neatlygina nuostolių kaimynams. Tam reikia su būsto draudimu įsigyti būsto valdytojo civilinės atsakomybės draudimą.

Nepaisant sunerimti verčiančių tyrimo rezultatų, džiugina tai, jog beveik pusė (48 proc.) respondentų indaplove ar skalbimo mašina naudojasi būdami namie, o 13 proc. šalies gyventojų tai daro naktį. Teisingiausiai šiais buities prietaisais naudojasi Alytaus ir Klaipėdos gyventojai, o daugiau dėmesį į vartojimo įpročius turėtų atkreipti Šiaulių ir Telšių gyventojai.

 Reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą draudimo bendrovės „If“ užsakymu atliko bendrovė „Inspired Communications“, apklausoje dalyvavo 1000 respondentų.

Pranešimą paskelbė: Milda Lomsargienė, „If P&C Insurance AS“ filialas

Parašykite komentarą