Kelionės,  Laisvalaikis

TOP 5 karnavalai pasaulyje, kuriuose privalai sudalyvauti

Pasaulyje vyksta nesuskaičiuojama galybė karnavalų ir neužtektų net devynių gyvenimų, jog visuose pabuvotum. Tačiau galime išrinkti kelis, dėl kurių verta susikrauti kuprinę ir keliauti net kelis tūkstančius kilometrų. Tad šį kartą penkių, itin didelių, svarbių ir triukšmingų arba itin elegantiškų festivalių topas.

Venecijos karnavalas

Ekstravagantiškiausias, o kartu ir vienas elegantiškiausių Europos festivalių. Įspūdingi karnavaliniai kostiumai, prabangios suknelės ir veidai paslėpti po kaukėmis – tai festivalio skiriamasis bruožas. Sklando gandai apie siautulingus privačius vakarėlius, tačiau iš išorės festivalis, kaip ir priklauso romantiškajai Venecijai, yra elegantiškas ir civilizuotas.

Rio de Janeiro festivalis

Tai visų festivalių motina ir tėvas. Privaloma pamatyti ir sudalyvauti bent kartą gyvenime. Turi atsirasti sąraše dalykų, kuriuos privalai pamatyti prieš mirtį. Tai festivalis, kurio metu milžiniškas miestas susilieja į sambos, spalvų, karščio, šokančių kūnų ir linksmybių simfoniją. Įspūdingi ir itin spalvingi karnavaliniai kostiumai atspinti karštą brazilų temperamentą ir užsuka linksmybes. Geriausi šokiai iki ryto, sambos ritmas ir sambos mokyklų konkursai, kuriuose akys tiesiog raibsta nuo spalvų bei neįtikėtimo šokojų talento. Į pasaulio Gineso rekordų knygą įtrauktas festivalis kiekvieną dieną pritraukia po milijoną dalyvių.

Sitges karnavalas ispanijoje

Sitgėje vyksta vienas seniausių ir žinomiausių festivalių Europoje. Mažytis miestelis visai šalia Barselonos vienai savaitei tampa didžiausiu festivaliu po atviru dangumi. Vyksta net keli paradai, miestelyje vaikšto persirengėliai, išrinktas karnavalo karalius perima valdžią iš oficialios valdžios ir tvarko miestelį pagal savo sugalvotas keistas taisykles. Galiausiai, persirengėlių karalius nuverčiamas ir sudeginamas ant laužo. Kažkuo primena užgavėnias, tačiau žinant ispanų karštą temperamentą, tai išties siautulingas festivalis.

Ivrea karnavalas Italijoje

Kas gali būti labiau pašėlusio, nei maisto mūšis? Ivrea miestelyje Italijoje festivalio metu visi pliekiasi apelsinais. Taip pažymimas pilietinis karas tarp paprastų piliečių ir karališkosios kariuomenės. Mūšio metu gatvėse skraido tonos apelsinų, kas yra išties įspūdingas vaizdas.

Torello karnavalas Ispanijoje

Ankstyvą pavasarį vykstantis festivalis gali išties išgąsdinti žiemą ir ji pakniupstom išlėks iš kiemo. Šio festivalio esmė – vyrai ir moterys susikeičia vaidmenimis. Taigi, gatvėse išvysite vyriškius apsirengusius moteriškais drabužiais (ir gal kiek pernelyg atvirais), o merginas kaip vaikinus. Žinoma, be didelio kiekio alkoholio tokie festivaliai nevyksta.

Parašykite komentarą