Įvairenybės

„Toksika“ investuoja į saugumą: dūmų išmetimo rodikliams fiksuoti įrengta dar viena moderni stotelė

Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ baigė metinius profilaktinius remonto darbus. Pavojingas atliekas deginančioje įmonėje įrengta antroji išmetamų teršalų automatinė matavimo stotelė, kuri leis dar tiksliau  vykdyti išmetimų kontrolę.

Siekdama maksimalaus saugumo, „Toksika“ kasmet maždaug mėnesiui stabdo deginimo įrenginį, kad galėtų nuodugniai apžiūrėti sistemą ir pašalinti trūkumus. Bendrovė ypač džiaugiasi, kad šiemet šalia vienos išmetamų teršalų matavimo stotelės įrengta ir antroji. Pasak „Toksikos“ generalinio direktoriaus Arūno Dirvinsko, teršalų matavimai bus dar tikslesni, bus vykdoma dviguba teršalų matavimo kontrolė.                                                                                                                    

„Įrengėme antrąją pakaitinę stotelę. Remiamės užsienio šalių praktika – panašios bendrovės  visos turi dubliuojančią teršalų matavimo stotelę, kuri leis efektyviau lyginti, analizuoti, stebėti rodiklius“, – sako A. Dirvinskas.

„Toksikos“ vadovas neslepia, kad investicija buvo nepigi. Ši stotelė bendrovei kainavo daugiau kaip 300 tūkstančių eurų. Tačiau  A. Dirvinskas įsitikinęs, kad siekiant dirbti saugiai, nekenkiant mus supančiai aplinkai, tokios investicijos yra tiesiog būtinos.                                                                                                              

Pasak įmonės vadovo, „Toksika“ dabar dirba pilnu pajėgumu, pasiekiamos maksimalios leidžiamos valandinės ir paros sudeginamų atlieku ribos. Per 10 šių metų mėnesių “Toksika” jau sutvarkė rekordinį kiekį pavojingų atliekų – net 9000 tonų. Iš jų 2000 tonų sudaro medicininės atliekos galimai su COVID-19 užkratu. Stengiamasi medicinines atliekas tvarkyti pirmumo tvarka, šių atlieku nekaupti. Darbuotojai, tvarkantys šias atliekas, yra aprūpinti papildomom darbo saugos priemonėmis.

Kad saugumas ir dėmesys aplinkai yra vienas bendrovės prioritetų, įrodo ir tai, jog išmetimų rodikliai ne tik neviršija, bet ir yra gerokai mažesni už nustatytas normas.

Šiandien įrengtose automatinėse teršalų matavimo stotelėse pagal aplinkosauginius reikalavimus nepertraukiamai matuojamos 6 išmetamų į orą teršalų koncentracijos, kurias esamu laiku stebi ir Aplinkos apsaugos departamento atsakingi asmenys. Kiekvieną dieną į savo internetinę svetainę “Toksika” įkelia praėjusios paros duomenis.

“Džiaugiamės, kad Aplinkos apsaugos srityje dirbame su didele atsarga, metinis bendras teršalų rodiklis neviršija 60 procentų bendros leistinos ribos. Tai patvirtina ir neplaniniai Aplinkos apsaugos departamento patikrinimai. Paskutinis kontrolinis patikrinimas buvo šių metų vasarą, rezultatai parodė, jog faktinių išmetimų rodikliai kelis kartus mažesni nei leistinos normos”, – sakė A.Dirvinskas.

Pranešimą paskelbė: Kristina Jugulytė, PR Service

Parašykite komentarą