Laisvalaikis

Tėvo praloštos šeimos istorija sugraudino dainininkę Livetą Kazlauskienę

„Kasmet Kalėdų seneliui rašome laišką, tačiau ne visas svajones jis išpildo. Kartais jam pritrūksta pinigėlių, kartais laiko…“ – sako 49-erių metų vieniša dviejų vaikų mama Daiva, Telšių rajono Žarėnų kaime susitikusi su atlikėja Liveta Kazlauskiene.

Rašomasis stalas – tai tik viena iš šeimos svajonių, kurios pernai Daivos vaikams negalėjo padovanoti Kalėdų senis.  Po to, kai stipriai į azartinius žaidimus įniko 8 ir 11 metų Daivos vaikų tėtis ir  buvęs jos  vyras,  šeimos namuose daiktai greičiau ne atsirasdavo, o  išnykdavo.  Daiva su abiem savo vaikais šiuo metu glaudžiasi kaimynams priklausančio namo antrame aukšte. Nuosavus namus, sunkaus darbo dėka nusipirktus svarbiausius buities daiktus ir net dukrelei labai brangius auskarus iš namų išnešė ir svetimiems atidavė tėtis bei iš jo skolų atsiimti atėję lošimų draugai. Tokie nekviestų svečių apsilankymai bei grasinimai stipriai įbaugino ne tik Daivą, bet ir jai į pagalbą stojusius vaikus, šeimai prireikė psichologinės pagalbos. 

Nepaisant skaudžių prisiminimų ir užklupusio skurdo, Daiva visomis išgalėmis stengiasi pasirūpinti savo vaikais.  Ji darbšti moteris – šalia namų esančiame darže užsiaugina daržovių, visą gyvenimą svajojusi ir net studijavusi, tačiau dėl tėvo mirties nutraukusi pedagogines studijas, moteris vis tiek rado darbą kiek toliau nuo namų esančioje mokykloje.  Į šį darbą ji keliasi ir vyksta vos pradėjus aušti, čia dirba 3 valandas per dieną, o , per valandą uždirba 3 eurus. Kai tik atsiranda galimybė, Daiva gamina maistą vestuvių ar laidotuvių vakarienėms. „Kaip gi jūs taip ištveriat, gamindama kitiems, o ne savo vaikams?“ – pasiteirauja atlikėja Liveta Kazlauskienė. Tačiau moteris džiaugiasi, jog žmonės šiais laikais geri, likusį maistą dažniausiai sukrauna jai, tad vaikai visada labai laukia mamos, sugrįžtančios iš  darbo.

„Maisto banko“ paramos gavėja atsidūsta –  sunki finansinė padėtis nejuokais atsiliepia ir jos vaikams.  Klasės draugai ne kartą yra lankęsi kine bei teatre,  dauguma jų turi mobiliuosius telefonus, jos vaikai – apie tai net nedrįsta svajoti. „Kartą mokyklos draugai užgauliojo mano sūnų, kad šis turbūt nemoka važiuoti dviračiu. Berniukas neapsikentęs pasiėmė kito vaiko prie mokyklos stovėjusį dviratį ir prasuko ratą norėdamas įrodyti, jog važiuoti jis vis gi moka. Už neteisėtai pasiskolintos svetimos transporto priemonės panaudojimą buvau iškviesta aiškintis pas mokyklos direktorių,“ – skaudžią patirtį ir dėl skurdo vaikų patirtas patyčias jau ateinantį penktadienį LNK televizijos eteryje prisimins Daiva.

Ne kartą prie kilnių darbų prisidėjusi atlikėja Liveta Kazlauskienė su ašaromis akyse apkabina šią skurdo užkluptą moterį ir su didele pagarba jos ištvermei, džiaugiasi  drąsa kalbėti apie savo problemas bei tiki, jog mažos šios moters ir jos vaikų svajonės Lietuvos žmonių dėka bus greitai įgyvendintos.

Visas Daivos ir kitų likimo nuskriuastų žmonių istorijas išgirsite jau šį penktadienį, lapkričio 17 d. 19 val. 30 min  LNK TV kanalų grupės ir didžiausios Lietuvoje labdaros organizacijos „Maisto bankas“ rengiamame grandioziniame labdaros telemaratone „PasiDalink“, kurį tieisogiai transliuos LNK televizija. Paaukoti nepasiturinčiųjų maitinimui galima skambinant trumpuoju numeriu 1343 (auka 2 eurai) ar „Maisto banko“ svetainėje internete. 

Pranešimą paskelbė : Deimantė Žebrauskaitė, LPF „Maisto bankas”

Parašykite komentarą