IT naujienos

Telekomunikacijų specialistai atvyksta į Lietuvą pasisemti 4G ryšio diegimo ir naudojimo patirties

Birželio 2 d. Vilniuje vyks tarptautinė konferencija „Vilnius WiMAX event June 2010“, kurioje bus pristatyta pažangiausios mobiliojo plačiajuosčio ryšio technologijos „WiMAX“ pasaulinė plėtra ir šios technologijos panaudojimo galimybės įvairių šalių rinkose. Renginį organizuoja didžiausia pasaulyje kompiuterinės mikroelektronikos gamintoja „Intel“ kartu su AB Lietuvos radijo ir televizijos centru (Telecentru).

„Daugiau nei prieš metus Telecentras pirmasis Vidurio Europoje įdiegė ketvirtosios kartos (4G) mobiliojo ryšio „WiMAX“ tinklą ir pradėjo teikti 4G interneto MEZON paslaugas, šiandien mes jau galime patirtimi pasidalyti su kitais“, – sako Telecentro generalinis direktorius Gediminas Stirbys.

„WiMAX“ technologijos sukūrimas lėmė revoliucinį šuolį telekomunikacijų srityje, o Telecentras Lietuvos gyventojams suteikė galimybę vieniems pirmųjų pasaulyje pradėti naudotis ketvirtosios kartos mobiliuoju internetu.

„Intel“ atstovo Vidurio Europai Ramūno Domarko teigimu, įsidiegusi „WiMAX“ ryšio technologiją plačiai šalyje, Lietuva pralenkė daugelį kitų valstybių ir tikrai turi kuo didžiuotis bei ką parodyti. Būtent todėl „Intel“ inicijavo tarptautinę telekomunikacijų specialistų konferenciją Vilniuje.

„WiMAX“ technologijos plėtros tendencijas ir 4G ryšio privalumus, tinklo diegimo sprendimus ir produktus konferencijos dalyviams pristatys „Intel“, „Samsung“ bei Telecentro pranešėjai. Renginyje dalyvaus Bulgarijos, Čekijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Prancūzijos, Rumunijos, Slovakijos ir kitų šalių ryšio tinklų operatorių bei ryšių reguliavimo institucijų atstovai.

„Pas mus nuolat atvyksta telekomunikacijų specialistai iš įvairių šalių, kad patys pamatytų ir įsitikintų Lietuvoje įdiegto „WiMAX“ tinklo galimybėmis. Juos ypač stebina 4G ryšio platus prieinamumas ir gera kokybė bei itin didelė mobiliojo 4G interneto MEZON sparta“, – tvirtina Telecentro generalinis direktorius.

Pasak jo, vienas svarbiausių technologinių 4G ryšio „WiMAX“ privalumų yra tai, kad tarp bazinės stoties ir modemo nebūtinas tiesioginis matomumas. Naudojant išmaniųjų antenų technologiją MIMO (angl. Multiple-input and multiple-output) MEZON interneto modemas gali veikti ir nuo atspindžių. Tai sudaro sąlygas neįtikėtinai didelei greitaveikai net ir labai tankiai apstatytose teritorijose. Persidengiačiomis „WiMAX“ ryšio zonomis užtikrinamas kokybiškas ryšys ir didelė aprėptis.

Konferencijos „Vilnius WiMAX event June“ 2010 dalyviams 4G interneto MEZON sparta, kokybė ir ryšio stabilumas bus demonstruojamas ne tik vidaus patalpose, bet ir naudojantis internetu judant – važiuojant autobusu po Vilniaus miestą.

Telecentras šiuo metu yra vienintelis mobilaus 4G ryšio operatorius Lietuvoje ir teikia sparčiausio mobiliojo interneto paslaugas rinkoje. 4G mobiliojo interneto MEZON paslauga buvo pradėta teikti Vilniuje 2009 m. kovą, šiuo metu ji prieinama jau daugiau nei pusei šalies gyventojų. Praėjusiais metais 4G internetas MEZON buvo apdovanotas „Inovatyvaus produkto“ prizu.

„WiMAX“ ryšio tinklai jau yra įdiegti 147 pasaulio šalyse, mobiliuoju 4G ryšiu gali naudotis daugiau nei 620 mln. planetos gyventojų, iš jų – 115 mln. Europos šalių gyventojų. Pasaulinis „WiMAX“ forumas prognozuoja, kad 2010 metų pabaigoje 4G ryšys „WiMAX“ bus prieinamas 800 mln. žmonių, o 2011 metų pabaigoje – vienam milijardui. Telecentras pasauliniame „WiMAX“ forume dalyvauja nuo 2004 m.

Rekomenduojame
 
EMU Australia Magical Unicorn Walker Pale Pink 18M+
 
ALTERCORE 552 Black 37
 
Laundry Soap Méga Propre Audinių skalbiklis, 1000ml
 
REIMA Kuhmoinen Pale Rose 86
 
REIMA Tukeva Black 39

Parašykite komentarą