Teisėsauga, kriminalai

Teismas nustatė, kad Vyriausybė nepažeidė pasitarimų garso įrašų darymo tvarkos

Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija (toliau – LRVK) gerbia galutinį ir neskundžiamą Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (toliau – Teismas) sprendimą, kuriuo nustatyta, kad LRVK tvarkydama LRV pasitarimų įrašus veikė teisėtai ir nepažeidė galiojusių teisės aktų. Pagal tuo metu galiojusias tvarkas LRVK neturėjo pareigos daryti LRV pasitarimų garso įrašų ir jų saugoti bei naudoti kitais, nei protokolų surašymo tikslais.

Taip pat Teismas savo sprendime konstatavo kad 2018 m. spalio 3–5 d. LRVK garso įrašą naudodama tik protokolų surašymui, tačiau neperduodama žiniasklaidai (žiniasklaidos atstovams buvo pateiktas surašytas protokolas) ir nenurodydama objektyvių priežasčių, pažeidė visuomenės teisę į informaciją. Teismas išsakė poziciją, kad iki garso įrašo sunaikinimo buvo galimybė pateikti pareiškėjams jų prašymu šį garso įrašą siekiant patenkinti pareiškėjų teisę gauti informaciją. LRVK primena, kad nuo 2004 m. iki 2019 m. sausio 1 d. galiojo tvarka, pagal kurią LRV pasitarimų garso įrašai nebuvo saugomi ir kaupiami. Jie buvo daromi tik protokolų surašymui ir iš katalogų panaikinami automatiškai.

Po kilusio nesusipratimo Vyriausybė inicijavo, o Seimas priėmė Vyriausybės įstatymo pataisas, kurios pašalino kilusį neaiškumą – nuo 2019 m. sausio 1 d. visi LRV posėdžiai ir pasitarimai yra transliuojami viešai, daromi jų įrašai. Tokia praktika taikoma tik keliose Europos Sąjungos šalyse. Lietuva vertinama, kaip viena atviriausių valstybių.

Vyriausybė ir LRVK visada siekė ir sieks teikti reikiamą informaciją visuomenei ir žurnalistams.

Pranešimą paskelbė: – -, Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą