Politika ir teisė

Teismai ir pataisos įstaigos vienijasi

Nesusipratimai ir nesusikalbėjimai, skirtingas teismo nuosprendžių interpretavimas bei skirtų bausmių skaičiavimas atvedė teismus ir pataisos įstaigas prie vieno stalo – pirmą kartą keliamas klausimas dėl bendro teisės taikymo teismų sprendimuose.

Matydamas įskaitos tarnybų ir teismų bendradarbiavimo trūkumus, Kalėjimų departamentas pirmą kartą pakvietė apygardos teismų, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus ir Nacionalinės teismų administracijos atstovus į diskusiją apie problemas vykdant teismų nuosprendžius ir nutartis.

„Po to, kai Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekanti nuteistoji net keturis mėnesius per klaidą buvo laikoma nelaisvėje, tenka pripažinti, kad susiduriame su teismo nuosprendžių vykdymo problema. Manau, pamoką išmokome, todėl ir keliame klausimą bei ieškome sprendimų, kaip optimizuoti įskaitos tarnybų darbą bei skatinti pataisos įstaigas bendrauti su apygardų teismais,“ – sako Kalėjimų departamento direktorė Živilė Mikėnaitė.

Teismų ir Kalėjimų departamento atstovų diskusija davė vaisių: nuspręsta dėl vienodo teisės taikymo, pagal kurį įskaitos tarnybos galės aiškiai vykdyti teismų sprendimus, taip pat sutarta dėl glaudesnio bendradarbiavimo įgyvendinant bausmės skyrimą. Taip pat teisėjai pažadėjo kelti šią problemą Teisėjų taryboje, kad ateityje nuosprendžiai ir nutartys būtų aiškesni ir nepaliktų vietos interpretacijoms dėl bausmių subendrinimo.

Rekomenduojame
 
TOMS Geo Lace Women's Alpargata Black 40
 
GEOX Kilwi Girl J02D5B0MABC Pink C8172 32
 
Camper Peu Cami 17665-014 Black 42
 
Crocs™ Crocband™ Black 44,5
 
BIOMECANICS 212164 Blanco/Multi 27

Parašykite komentarą