Verslas

„TechHub“ pre-akceleratorių laimėjo startuolis, pasiūlęs inovatyvų dezinfekavimo sprendimą maisto pramonei

Inovacijų agentūros projekto „TechHub“ startuolių pre-akceleratoriaus absolventai investuotojams pristatė savo kuriamus produktus ir paslaugas. Inovatyvių technologijų pagalba jie siekia proveržio įvairiose srityse – tvarumo, dezinfekcijos, restoranų ir viešbučių, popieriaus, teisės ir kitose sferose. Šio ciklo favoritas buvo startuolis, sukūręs realų bakterijas naikinančio įrenginio prototipą.

Baigę trijų mėnesių trukmės intensyvią mentorystės programą „TechHub“ pre-akceleratoriuje, aštuoni perspektyvūs startuoliai iš 7-ojo ciklo prisistatė investuotojams „TechHub Demo Day #7“ renginyje. Jo metu savo idėjomis pasidalino įvairiausių sričių startuoliai – pastebėta, kad šiame cikle sukurta daug sprendimų skirtingoms rinkoms.

„Praėjusiame 6-ajame projekto cikle startuoliai daugiausia dėmesio skyrė naminių gyvūnėlių rinkai, aktyviam laisvalaikiui, psichologinei sveikatai, tvarumui. Tačiau 7-ajame cikle pastebėjome, kad startuoliai mato potencialą jau kituose sektoriuose: dominavo tvarumo idėjos, turėjome kaip niekad daug internetinių prekyviečių, startuoliai sprendė dirbtinio intelekto kūrinių naudojimo, namų įsirengimo, viešbučių ir restoranų darbuotojų trūkumo ir kitas šiandien aktualias problemas,“ – sako Milda Vilčinskaitė, pre-akceleratoriaus „TechHub“ vadovė.

Pirmąją vietą iškovojo startuolis „Bacsty“, sukūręs įrenginį, naikinantį bakterijas iš oro ir nuo paviršių. Antrąją vietą laimėjo startuolis „Affair 212“, sukūręs sprendimą viešbučių, barų ir restoranų industrijos darbuotojams. Trečioji vieta atiteko startuolio „3R Outlet“ komandai, kurie siekia padaryti pokytį interjero ir baldų gamybos rinkose.

Puikiai pasirodė ir kitos startuolių komandos: „HoMu“ – sprendimai, palengvinantys būsto renovacijos ir remonto eigą, „SOFAINSIDER“ – startuolis, kuris siūlo fokus grupių profiliavimą ir jų įžvalgas verslams, „iXcode“ – intelektinė apsauga dizaineriams ir agentūroms, kuriantiems paveikslėlius dirbtinio intelekto pagalba, „Locate Paper“ – platforma, leidžianti mažoms spaustuvėms tiesiogiai dirbti su popieriaus gamintojais, „mowellio“ – mankštos platforma darbuotojams, veikianti žaidimo forma.

Finalininkų sprendimai – aukšto potencialo startuoliai

Startuolis „Bacsty“ – tai kartu su Lietuvos mokslininkų pagalba sukurtas oro ir paviršių dezinfekavimo įrangos prototipas, skirtas maisto pramonei, kur svarbu nuolatos užtikrinti švarą ir higieną. Pagrindiniai kuriamos įrangos privalumai: nereikia naudoti jokių papildomų dezinfekavimo medžiagų, veikia nuolatos 24/7, lengva pritaikyti ir naudoti gamybinėse patalpose.

„Dalyvavimas „TechHub“ pre-akceleratoriaus programoje buvo viena geriausių ir vertingiausių patirčių. Nepažinojęs Lietuvos startuolių ekosistemos, buvau nustebintas itin profesionalios „TechHub“ pre-akceleratoriaus organizatorių komandos ir taip plačiai savo sritį atskirose startuolio veiklose išmanančių lektorių bei jų praktinių žinių. Mokytis ir dirbti tokioje aplinkoje kartu su talentingais ir kūrybingais kitų startuolių įkūrėjais buvo visiškai unikali patirtis bei pagrindas per tris programos mėnesius pasiekti tokį progresą – turėjome tik idėją, o jau visai netrukus galėsime pristatyti mūsų sukurtą technologinį produktą. Dar šiais metais planuojame pilnai atlikti visus mūsų kuriamos dezinfekavimo įrangos baigiamuosius darbus bei pradėti prekybą Europos ir kitose tarptautinėse rinkose,“ – pasakoja Erikas Lekerauskas, startuolio „Bacsty“ įkūrėjas.

Platforma „Affair 212“ yra skirta HoReCa (viešbučių, restoranų ir barų) sektoriui. Sprendimo pagalba šio sektoriaus verslo savininkai ir vadovai galės lengvai apmokyti darbuotojus, joje vykdyti kitus kasdieninius verslo valdymo procesus. Startuolis padės užtikrinti, kad padavėjai, barmenai ir kitas personalas gautų aktualiausias ir reikalingiausias žinias, o tai leis garantuoti geresnį aptarnavimą bei mažesnę darbuotojų kaitą.

„Kita platformos idėja: sukurti mokymosi skiltį tiems, kurie nori mokytis šio amato ir surasti būtent jiems tinkamą darbą barų, restoranų industrijoje visame pasaulyje. Mūsų tikslas – platformos pagalba suvesti šios industrijos talentus su darbdaviais ir atvirkščiai, taip pat palengvinti kasdieninius verslo valdymo procesus,“ – sako Edvinas Sinkevičius, startuolio „Affair 212“ bendraįkūrėjas.

Edvinas teigia, kad komanda turi ambicingų tikslų sukurti sėkmingą startuolį ir plėstis globaliai. „Suprantu, kad nebus lengva, bet viskas priklauso nuo mūsų pačių. Pre-akceleratorius davė puikių žinių ir pasitikėjimo, dabar visai tai reikia įgyvendinti,“ – teigia E. Sinkevičius.

E. Sinkevičius džiaugiasi, jog programos metu galėjo mokytis iš industrijos profesionalų. „Teko daug bendrauti ir susipažinti su kolegomis, kurie yra taip pat ambicingi ir siekia sukurti sėkmingus startuolius. Nauda visokeriopa: nuo itin vertingos informacijos ir žinių, iki pažinčių rato, kuris išliks ir pasibaigus pre-akceleratoriui,“ – sako E. Sinkevičius.

Startuolio „3R Outlet“ tikslas – padaryti pokytį interjero ir baldų gamybos rinkose – įnešti daugiau tvarumo, kūrybiškumo bei atsakomybės.

„Realizavus projektus, pas gamintojus lieka nemaža dalis naujų ar geros kokybės medžiagų – tai ne tik įšaldyti pinigai, bet ir užimta vieta sandėlyje. Džiugu, kad dalis gamintojų jau ir patys ieško būtų, kaip spręsti šią situaciją, todėl žengiame kartu ir siūlome vienintelę centralizuotą bei patogią vietą tokių medžiagų prekybai ir mainams,“ – apie startuolį pasakoja Audronė Viliūtė, startuolio bendraįkūrėja.

A. Viliūtė teigia, kad „TechHub“ pre-akceleratorius buvo labai vertingas visai jos komandai. „Tikrai reikėjo „pasiraitoti rankoves“, nes tempas, krūvis ir informacijos kiekiai buvo didžiuliai. Bet tai vienareikšmiškai naudingiausiai praleisti mėnesiai, kuriuos rekomenduotume visiems,“ – sako ji. Šiuo metu startuolio komanda planuoja praplėsti paslaugų spektrą, įtraukti daugiau vartotojų, kuriems aktualus tvarumas bei netolimoje ateityje žengti su savo veikla už Lietuvos ribų.

„TechHub“ kviečia į paskutinį ciklą

„TechHub“ nepertraukiamai veikia jau beveik trejus metus ir per šį laikotarpį mokymų ir mentorystės programą baigė jau 140 startuolių. Šiuo metu kviečiame startuolius registruotis į paskutinįjį, aštuntąjį ciklą, kuris vyks nuotoliniu būdu ir anglų kalba“, – sako M. Vilčinskaitė, pre-akceleratoriaus „TechHub“ vadovė.

Registruokitės iki kovo 12 d.: http://bit.ly/techhubpreaccelerator

„TechHub“ startuolių pre-akceleravimo programą įgyvendina Inovacijų agentūra, projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Inovacijų agentūra įkurta agentūros „Versli Lietuva“ ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) pagrindu bei konsoliduojant Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) vykdytas inovacinės veiklos funkcijas.

Projektas finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 „Inogeb LT“   

Pranešimą paskelbė: Jolita Mažeikiėnė, Inovacijų agentūra, Všį

Parašykite komentarą