Nuo socialinio šaldytuvo Tauragėje, energiją tausojančių šviestuvų Jurbarko gatvėse įrengimo iki apžvalgos bokšto pastatymo aukščiausioje automagistralės vietoje bei plastikinių maišelių atsisakymo Šilalėje – tokia gyventojų pateiktų idėjų, kurios bus pasiūlytos realizuoti socialiai atsakingoms Tauragės apskrities įmonėms, amplitudė.
Pasiūlyta beveik 700 idėjų verslui
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyvos „Ne tik sau“ metu šalies gyventojai pasiūlė per 670 idėjų socialiai atsakingam verslui, iš jų beveik 30 buvo skirta būtent Tauragės apskrities įmonėms.
Aktyviausi buvo Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos apskričių gyventojai – šių regionų įmonėms pasiūlyta atitinkamai 163, 124 ir 80 iniciatyvų.
„Skatinant daugiau įmonių įsitraukti į socialinės atsakomybės veiklas, o vartotojus – rinktis produktus bei paslaugas iš socialiai atsakingo verslo, gyventojų ir verslo dialogas yra ypač svarbus. Tad kampanijos „Ne tik sau“ metu siekiama, kad regionų gyventojai padėtų vietos įmonėms užčiuopti jautriausias problemines sritis, o įmonės, jausdamos realų vartotojų poreikį, inicijuotų šių problemų sprendimą“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja užimtumo klausimais Asta Aranauskienė.
Gyventojų pasiūlymai Tauragės, Šilalės, Jurbarko įmonėms
Idėjų, kurios skirtos Tauragės apskrities įmonėms, sulaukta pačių įvairiausių.
Tauragės verslininkams gyventojai siūlo pagalvoti apie žaliųjų miesto erdvių, kuriose dominuoja pievos, apželdinimą visžaliais dekoratyviniais augalais.
Tauragėje pasiūlyta ir socialinio šaldytuvo idėja: „Kavinėse bei parduotuvės dažnai lieka nenupirkto, dar tinkamo valgyti maisto, kuris galėtų būti atiduotas skurdžiau gyvenantiems žmonėms. Šalie prekybos centro ar kavinių galima pastatyti tam skirtus šaldytuvus. Gyventojai taip pat ne vien „Maisto banko“ galėtų parduotuvėje nupirkti maisto produktų ir juos įdėti į šaldytuvą. Juo galėtų naudotis žmonės, kurie sunkiau verčiasi – nebūtinai benamiai, tai gali būti ir mažas pensijas gaunantys senjorai“.
Tiek Tauragėje, tiek Jurbarke, gyventojų nuomone, labai trūksta jaunimo užimtumui skirtų iniciatyvų – prie to galėtų prisidėti verslas. Jurbarkiečiai taip pat siūlo socialiai atsakingam verslui įrengti saulės energija maitinamus šviestuvus dar neapšviestose miesto gatvėse.
Šilalės įmonėms gyventojai pasiūlė pasekti Neringos pavyzdžiu ir uždrausti smulkų plastiką bei plastikinius maišelius parduotuvėse, siūlant ekologiškas alternatyvas. Sulaukta siūlymo ir bendromis vietos įmonių pastangomis įrengti apžvalgos bokštą ar kitą pramogų erdvę aukščiausioje magistralės Vilnius-Klaipėda vietoje, esančioje Šilalės rajone.
Verslui svarbu įsiklausyti į bendruomenės nuomonę
Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiosios patarėjos A. Aranauskienės, bendradarbiaujant su gyventojų bendruomenėmis, artimiausiu metu iš idėjų banko bus atrinktos aktualiausios socialinių veiklų iniciatyvos, kurias bus pasiūlyta įgyvendinti regionų verslo organizacijoms.
Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdo Sutkaus teigimu, darbuotojų bei bendruomenių įsitraukimas turėtų padidinti socialinės atsakomybės svarbą.
„Galvodami apie socialinę įmonės atsakomybę kaip ilgalaikę, nuoseklią vertę kuriančią veiklos kryptį, verslininkai visada pirmiausia turėtų įsiklausyti į darbuotojų ir bendruomenės nuomonę bei poreikius. Tikiu, kad būtent tie žmonės gali atvesti į teisingą kelią ir padėti išvengti situacijos, kai socialinė atsakomybė yra viskas, kas tik sugalvojama. Taigi darbuotojų, arčiausiai esančių žmonių, įtraukimas yra be galo svarbus“, – įsitikinęs V. Sutkus.
Pranešimą paskelbė: Rūta Jankauskaitė, UAB „Idea Prima”