Transportas

Tarptautiniame transporto forume – vežėjams svarbūs ES kelių transporto rinkos klausimai

Gegužės 23–24 d. susisiekimo ministras Rokas Masiulis dalyvaus Leipcige (Vokietija) vyksiančiame Tarptautinio transporto forumo (angl. ITF) ministrų susitikime, kur diskusijose ir sesijose aptars vežėjams svarbius bendros Europos kelių transporto rinkos ir jos teisinio reguliavimo klausimus bei inovatyvias idėjas eismo saugai gerinti.

 Apskritojo stalo diskusijoje ministrai ir tarptautinių organizacijų atstovai tarsis, kaip pašalinti kliūtis sąžiningam, saugiam ir efektyviam kelių transportui. Bus diskutuojama apie šiuo metu Europos Sąjungoje (ES) atnaujinamų kelių transporto rinkos taisyklių poveikį vairuotojų socialinėms ir darbo sąlygoms, transporto kompanijų administracinei naštai ir jų veiklos skaidrumui, taip pat skaidrios konkurencijos tarp ES ir trečiųjų šalių vežėjų sąlygų užtikrinimą.

 Ministrų sesijoje numatoma aptarti vežėjams svarbų ITF sukurtą mechanizmą – Kokybės chartiją ir jos reikalavimus Europos transporto ministrų konferencijos (ETMK) leidimų sistemoje dalyvaujančioms Europos valstybėms. Nors dar ne visos ES valstybės šios chartijos nuostatas taiko tarptautinėms transporto operacijoms, daugelis šalių chartijos reikalavimus jau perkėlė į nacionalinę teisę. Lietuvos susisiekimo ministras forume ketina pareikšti šalies palaikymą šios chartijos nuostatoms.

 „Kokybės chartija yra pagrindinė priemonė, Europos Sąjungos šalių vežėjams atverianti duris į bendrą Europos kelių transporto rinką, kur vežėjams taikomi vienodi reikalavimai, aukščiausios kokybės transporto priemonių kokybės standartai bei pašalinami rinkos iškraipymai. Norėčiau paraginti visas Europos valstybes įgyvendinti šios chartijos reikalavimus, panaikinant esamas išlygas ir apribojimus“, – sako ministras R. Masiulis.

 ITF ministrų susitikime taip pat daug dėmesio bus skiriama eismo saugai ir inovatyvioms idėjoms šioje srityje. Ministras R. Masiulis pristatys šalies siekį įgyvendinti „Viziją 0“, kurios tikslas – kad keliuose nežūtų nė vienas žmogus. Lietuva, nepriklausomybės laikotarpiu padariusi didžiulę pažangą eismo saugos srityje, šiuo metu kartu su kitomis valstybėmis siekia artimiausio ES nustatyto tikslo – iki 2030 m. žūčių keliuose skaičių sumažinti perpus.

 „Eismo saugos gerinimas yra kompleksinė, daugybę skirtingų priemonių apimanti veikla, kuriai naujų idėjų gali suteikti ir tobulėjančios technologijos kelių transporto srityje. Lietuvoje jau esame parengę teisinę bazę vienai iš ateities transporto rūšių – savivaldžiams automobiliams, kurie ilgalaikėje perspektyvoje gali padėti išvengti problemų dėl vairuotojų „žmogiškųjų“ klaidų ir pagerinti eismo saugos situaciją šalies keliuose“, – teigia susisiekimo ministras.

 Kasmet gegužės mėnesį Leipcige rengiamas ITF viršūnių susitikimas yra didžiausias tarptautinis transporto politikos renginys, kuriame transporto ministrai iš įvairių pasaulio šalių aptaria strateginius transporto klausimus kartu su verslo lyderiais, mokslininkais ir tarptautinių organizacijų atstovais. Renginyje sulaukiama apie 1400 dalyvių iš daugiau kaip 80 valstybių.

Pranešimą paskelbė: Dalia Perednienė, LR Susisiekimo ministerija

Parašykite komentarą